RSS
23 Лютий
     
 
Архів
Інформація про міжнародний інвестиційний форум "ГРИБНА ІНДУСТРІЯ. Нові орієнтири розвитку”

Українське грибівництво – нова агропромислова галузь метою якої є промислове виробництво харчового білка з плодових тіл їстівних грибів на основі використання екологічно чистої вторинної сировини зернового господарства, масложирової промисловості, біоєтанолу, біодізелю та деревообробної промисловості.
Розвитком українського грибівництва займається ВГО „Асоціація грибовиробників України”, до складу якої входять грибовиробники, переробники, науковці а також компанії що виготовляють обладнання для виробництва грибів. Основною метою  ВГО „Асоціація грибовиробників України” є створення умов, що дадуть змогу грибовиробникам  повністю реалізувати наявний потенціал,  наповнити внутрішній та здобути конкурентні переваги для своєї продукції  на зовнішньому ринку. Така спрямованість розвитку потребує нових підходів до використання економічного, людського та природно-ресурсного потенціалу, що забезпечить досягнення якісно нового рівня ефективності у формуванні галузі.
 Відповідно до узгодженої з Мінагрополітики  концепції „Асоціацією розроблено та подано до Міністерства виробнича Програма розвитку агропромислового виробництва їстівних грибів на період 2007-2010років. З метою реалізації Програми та забезпечення реалізації державної інноваційної політики та залучення вітчизняних і іноземних інвестицій для розвитку національної економіки Асоціація проводить громадські заходи спрямованими  на прискорення переходу грибівництва на сучасний рівень,
Черговим заходом Асоціації є міжнародний інвестиційний форум "ГРИБНА ІНДУСТРІЯ. Нові орієнтири розвитку”, який відбудеться 12-13 червня  2007 р. за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 2,. ПМ „Українській дім”.  Основною метою Форуму є сприяння залученню фінансових ресурсів для реалізації інноваційних проектів у грибівництві, спрямованих на впровадження у виробництво прогресивних науково-технічних розробок і технологій, освоєння випуску нових видів продукції.
У заході візьмуть участь 75 – 80 учасників, Географія учасників: Україна, Російська Федерація, Республіка Бєларусь, країни Євросоюзу, США. Серед учасників - представники центральних органів виконавчої влади України, представництва іноземних представництв, міжнародних організацій в Україні, керівники грибних підприємств, представники фінансово-кредитних установ, інституціональні та приватні інвестори, власники малого та середнього бізнесу.
Основною сировиною для вирощування грибів є вторинні ресурси сільського господарства - солома, лушпиння соняшника, костра льону та інше. За  даними Асоціації, щороку залишається невикористаними 5 млн. тон соломи, 4 млн. тон лушпиння соняшника, костри льону (частина яких переважно спалюється). Сучасні технології дозволяють виробити з  цієї сировини близько 10 млн. тон продуктів харчування з грибів та грибним компонентом. При цьому рентабельність грибних підприємств складає -30-60%,  строк окупності 2 -3 роки.
Вирощування грибів у промислових умовах – одне з джерел покриття дефіциту білка в харчовому раціоні населення. У даний час, коли  змінилася динаміка життя, для підтримання у біологічно активному стані організму людині необхідні адекватні зміни у структурі харчування. Тут на перший план виходить не калорійність, не забезпечення білками взагалі, а підвищений рівень амінокислот, високий вміст легкозасвоюваних білків, харчових волокон і, насамперед, вітамінів та мінеральних речовин.
 Сучасне промислове  грибівництво потребує переходу на високотехнічний рівень. Вже сьогодні Україна втрачає 200 млн. дол.. США від неможливості виробництва та експорту товарних партій грибної продукції. Подальший розвиток передбачає впровадження інноваційних технологій  у  підприємства по випрошуванню та виробництву продуктів харчування  нового рівня.
Інвестиції у грибну галузь України були практично відсутніми, тому, за нашими оцінками, а також за оцінками іноземних інвестиційних компаній зокрема Gaia Resources SA у цієї галузі існує великий потенціал.

Пропонуємо розглянути можливість участі у форумі.За довідками звертатись по телефону: (044) 492-75-68,424-53-74, (067) 403-84-17, по E-mail:offce@vgo-agu.org.ua або на  сайті: www.vgo-agu.org.ua.
Сподіваємось на співпрацю.

 

 

 

 

Пошук
НОВИНИ