RSS
23 Лютий
     
 
Архів
Народна артистка України Ніла Крюкова потребує допомоги на лікування

Ось уже два тижні народна артистка України Ніла Крюкова, 63 роки, перебуває у реабілітаційному центрі ”МедАрт” у Києві. У неї тяжкий стан. Після такої травми, яку отримала Крюкова, — перелом шийного відділу хребта із забиттям спинного мозку — виживають одиниці. 13 липня завдяки чотиригодинній операції лікарям вдалося врятувати життя Ніли Валеріївни. Проте вона і зараз перебуває в тяжкому стані і потребує допомоги на лікування.

Реквізити рахунку на лікування Ніли Крюкової:

ПІБ отримувача: Барчук Мирослава Анатоліївна
№ рахунку отримувача 26209822128
Ідентифікаційний код отримувача 2504017202
Банк отримувача АППБ ”Аваль”
МФО банку отримувача 380805


— Це не людина, а згусток енергії, — каже про маму 38-річна донька Крюкової Мирослава Барчук. — Коли її забирала ”швидка”, вона тільки вимовила: ”Чому це сталося не на барикадах?!”

Ніла Крюкова — уродженка села Попівка на Кіровоградщині. Після закінчення Київського театрального інституту працювала в театрі ”Слово”, при Спілці письменників. Покійний актор Іван Миколайчук був хрещеним батьком її доньки.

1981-го, разом із Галиною Менкуш, Крюкова підготувала моновиставу за романом у віршах Ліни Костенко ”Маруся Чурай”. За тиждень до прем’єри її почали тягати по інстанціях, питали: ”Хто напоумив?” Перенесли прем’єру з філармонії до Будинку культури заводу ”Арсенал”. Зал був переповнений.

1986 року пані Ніла одна з перших виступала в Чорнобилі після аварії. 1990-го два тижні провела на центральній площі Києва під час ”революції на граніті”.

Крюкова 43 роки працює у філармонії. Як народній артистці, їй наприкінці 80-х дали квартиру на Печерську. У ній вона і живе — з донькою та 14-річним онуком Іваном. Часто буває на дачі, в селі Івановичі, за 12 км від Києва.

У день трагедії була на дачі з онуком і його 16-річним товаришем Ярославом. Той — сирота, часто у них гостює. Вранці хлопці пішли по молоко, а коли повернулися — застали її лежачою в квітнику. Артистка вирішила присісти на дитячу гойдалку, але, не втримавшись, упала.

Донька каже, що ”швидка” прибула тільки через 4 години. По дорозі ставили крапельницю, бо пані Ніла не могла дихати.

— Коли зателефонували, я була на ефірі, — згадує донька артистки Мирослава, яка працює на ”5 каналі”. — Вибігла прямо в ефірному одязі.

Операцію Нілі Крюковій зробив учень колишнього міністра охорони здоров’я Миколи Поліщука Олексій Ісаєнко. Поліщук особисто його про це попросив. Лікарі попередили рідних, що у хворої — мало шансів.

— Але, слава Богу, спинний мозок виявився не розірваним, — каже Мирослава.
Крюкова лежить в одномісній палаті. У неї — параліч, їй важко дихати. Щоб розробити легені, Ніла Валеріївна весь час співає.

— Хотіла їй приймач принести, вона любила слухати ”Радіо Ера”, — розповідає донька. Але відмовилася.

— Не хочу чути, що в країні зараз твориться. Бо не одужаю.

Іван СТОЛЯРЧУК

 


Ми з Нілою познайомилися дуже давно, на зйомках фільму ”Пропала грамота” в 1972-му. Я її дуже люблю.   Відвідую Нілу в лікарні, допомагаю матеріально, замовила за неї молитви у Феодосійській церкві. Вона — молодчина, не здається. Лежить, читає Ліну Костенко, сміється, навіть жартує.

Ніна Матвієнко, 58 років,
народна артистка

Нілочка — подруга юності ще наша з Іваном. Завжди святкували разом Великдень і Різдво. Ця біда сталася за містом. Донька Ніли Мирослава навіть не могла на ”03” додзвонитися. Я ношу Нілі овочеві страви, супчики, перетерті пюре. А ще вона дуже любить мої цвіклі — тертий бурячок з хріном.

Марія Миколайчук, 64 роки,
вдова актора Івана Миколайчука

Вона мені дзвонила перед трагедією. Ми давно не бачилися. Я зараз на дачі, не можу садибу лишити. У мене подруг небагато. Ніла — єдина, з ким я була завжди відверта. Ми однодумці, навіть трішки землячки: вона — з Кіровограда, я з — Полтавщини, у нас ”л” однакове... Навесні Ніла ще й маму поховала. Зараз подзвоню Тарасові, нехай забере мене й везе до Ніли.

Діана Петриненко, 76 років,
народна артистка


Реквізити рахунку на лікування Ніли Крюкової

ПІБ отримувача: Барчук Мирослава Анатоліївна
№ рахунку отримувача 26209822128
Ідентифікаційний код отримувача 2504017202
Банк отримувача АППБ ”Аваль”
МФО банку отримувача 380805

Пошук
НОВИНИ