RSS
23 Лютий
     
 
Архів
Відбулася перша міжнародна практична банківська конференція

20-21 жовтня 2005 року у культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської Академії (КМА) відбулася перша міжнародна практична банківська конференція, присвячена роздрібним банківським послугам у країнах Східної Європи та СНД (Eastern Europe & CIS Retail Practical Banking Conference 2005). Організатори конференції – Приватбанк та бізнес-школа КМА, генеральний спонсор – компанія Visa Int.

У конференції взяли участь близько 180 керівників та провідних фахівців комерційних банків, державних організацій України, Росії, Латвії, Казахстану, Польщі та інших країн регіону. В роботі Конференції брали участь представники Національного банку України, Державного казначейства України, Асоціації українських банків, керівники та провідні фахівці VISA Int. регіону CEMEA (Центральна та Східна Європа, Близький Схід, Африка).

Учасники конференції відзначили позитивні сторони впровадження електронних платежів, у т.ч. і з використанням пластикових платіжних карток: зменшення витрат на здійснення платіжних трансакцій, стимулювання збільшення ВВП, сприяння збільшенню використання грошових коштів у розрахунках, підвищення ефективності діяльності уряду, посилення фінансової прозорості.

 Представники Visa Int. відзначили, що за дослідженнями компанії Global Insight електронні платіжні системи коштують від 1/2 до 1/3 вартості паперових платіжних систем і сприяють збільшенню споживання та зростання ВВП за рахунок простішого доступу до коштів. Це підтверджує аналіз 50 країн, від Сінгапуру до Єгипту.

За доведеною учасникам конференції інформацією НБУ, за першу половину 2005 року в Україні здійснено 147,1 млн. операцій з використанням пластикових платіжних карток (збільшення на 38% порівняно з відповідним періодом 2004 року). Карткові обороти за цей період склали 40,269 млн. гривень (збільшення на 59% порівняно з відповідним періодом минулого року). Одна емітована українськими банками картка використовується у середньому 7 разів на рік. Близько 50% емітованих карток взагалі не “працюють”. Оборот за картками складає 10,54% від загального платіжного обороту країни на відміну від деяких розвинених країн Європи, де ситуація діаметрально протилежна. В Україні частка безготівкових розрахунків з використанням карток
складає наразі лише 5%.
 
У рамках конференції обговорювався досвід роздрібного банківського бізнесу у Польщі, впровадження міжнародних стандартів безпеки безготівкових розрахунків, нові маркетингові програми та інструменти у роздрібному бізнесі, відбулися майстер-класи провідних вітчизняних банкірів, відомих фінансових консультантів, круглі столи за участю представників державних органів та Національного банку, індивідуальні консультації банкірів-практиків.

У роботі круглого столу на тему “Платіжні картки в системі державних розрахунків” брав участь та виступив з доповіддю Президент Асоціації Українських банків О.Сугоняко.

Організатори конференції висловили сподівання, що вона буде проводитися на регулярній основі.


Валерій Степаненко, АУБ

Пошук
НОВИНИ