RSS
21 Листопад
     
 
Архів
АУБ звернулась до Прем‘єр-міністра України з пропозиціями щодо практичного прискорення процедури капіталізації банків

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Прем”єр-міністра України Юлії Тимошенко з пропозиціями щодо необхідності практичного прискорення процедури капіталізації банків за рахунок державних коштів.

Як зазначається у листі Президента АУБ до Прем”єр-міністра України: “Питання стабілізації стану банківської системи та відновлення довіри суспільства до банків було широко обговорене на засіданні Ради Асоціації українських банків. На переконання членів Ради, нормалізувати ситуацію у банківський системі неможливо без застосування механізму рекапіталізації банків, які опинилися у складному фінансовому становищі та мають проблеми із платоспроможністю. Це надасть можливість відновити платоспроможність частини банків, у яких впроваджена тимчасова адміністрація, та заспокоїти їх вкладників”.

“Разом з тим, - продовжує в листі до Юлії Тимошенко Олександр Сугоняко, - Радою АУБ було наголошено на необхідності встановлення чітких прозорих правил відбору банків, що підлягатимуть рекапіталізації. Адже для нарощення їх капіталу будуть використані кошти платників податків, і держава мусить забезпечити їх цільове та ефективне використання. Також суттєвого опрацювання потребують механізми фінансового оздоровлення банків. Державні кошти мають бути направлені на відновлення діяльності банків, а не просто - на повернення коштів частині вкладників та інших клієнтів, що матиме наслідком пряме перекладання на державу усіх непогашених боргів цих банків”.

З метою забезпечення прозорості та підвищення фаховості прийняття рішень з рекапіталізації банків за рахунок державних коштів, АУБ запропонувала свою допомогу та співпрацю в рамках роботи Експертно-аналітичної ради з питань участі держави у капіталі банків.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ