RSS
16 Грудень
     
 
Архів
АУБ домоглася відхилення законопроекту про кримінальну відповідальність банківських працівників за затримки з видачею вкладів

Верховна Рада України відхилила законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності за невидачу банківського вкладу)”, реєстраційний № 4334. Цим законопроектом передбачалась кримінальна відповідальність за порушення умов договору банківського вкладу (депозиту), що спричинило невидачу банківського вкладу на першу вимогу вкладника, вчинене службовою особою банку.
Тричі цей законопроект ставився на голосування для включення у порядок денний парламенту, і тричі він не набрав необхідної кількості голосів. Під час винесення його на голосування Голові Ради АУБ, першому заступнику Голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності, народному депутату України Станіславу Аржевітіну довелося з трибуни доводити неприпустимість прийняття цього законопроекту. В результаті парламентарі прислухалися до позиції банківської спільноти. 
Асоціація українських банків з моменту реєстрації цього законопроекту у Верховній Раді виступала категорично проти його прийняття. А коли Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності в порушення регламенту та в обхід профільного Комітету з питань фінансів і банківської діяльності було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу цей законопроект, АУБ звернулась до народних депутатів України із закликом не приймати його, оскільки він несе загрозу стабільності національної банківської системи.
У листі до керівництва парламентських Комітетів з питань фінансів і банківської діяльності та з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Президент АУБ Олександр Сугоняко наголошував, що згаданий законопроект містить суттєві недоліки як з економічної, так і з правової точки зору. Зокрема, норма даного законопроекту щодо встановлення кримінальної відповідальності за цивільно-правові правопорушення, суперечить самій концепції публічного та приватного права. Крім того, запропонована стаття 197-2 Кримінального кодексу України не містить складу злочину. Ситуація, за якої банківський працівник не видає залучених грошових коштів, можлива лише у двох випадках: або під час дії мораторію (у такому випадку дії банківського працівника є законними), або, коли у зв’язку із фінансовим станом банку грошові кошти фізично відсутні. У такому випадку вина службової особи, що має складати суб’єктивну сторону злочину,  відсутня, а отже відсутній і склад злочину.
В АУБ наголошують, що продовжуючи логіку авторів законопроекту, необхідно було б встановити кримінальну відповідальність і позичальників банку, які мають прострочену заборгованість за кредитом, що є абсолютно нереальним в сучасних економічних умовах.
В Асоціації українських банків вітають рішення народних депутатів України про відхилення  законопроекту, адже його прийняття могло завдати невиправної шкоди національній банківській системі та економіці України.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Пошук
НОВИНИ