RSS
25 Вересень
     
 
Архів
Цінові тенденції ринку дорогоцінних металів

Володимир Піщаний
начальник відділу операцій з банківськими металами VAB Банку


Золото
На сьогодні в короткостроковому періоді цінові перспективи золота в цілому нейтральні. Якщо ми говоримо про цінові перспективи золота до кінця червня – середини липня, то один з найбільш вірогідних прогнозів розвитку ситуації такий - ціна золота дещо знизиться,  і якщо «ведмедям» вдасться пробити рівень 900 доларів США, можна чекати сильного рівня підтримки приблизно на рівні 865 доларів за тройську унцію. Подібні прогнози фігурують на ринку з початку червня, оскільки ціни на золото в цьому періоді демонструють низхідний тренд, показавши зниження за цей період порядку 4%.
Кажучи про події минулого тижня, варто відзначити, що золото кілька разів тестувало відмітку 928 доларів за тройську унцію, проте не змогло її подолати. Основною причиною такої цінової поведінки є підвищення фізичного попиту на метал при спробі зниження ціни. І з другого боку – чітко простежується інтерес інвесторів до ринку золота, що також сприяє цьому рівню цінової планки. До того ж наразі ринок золота орієнтується на події, що відбуваються на інших ринках – валютному і фондовому. Але можна цілком впевнено говорити про те, що з осені період літнього затишшя закінчиться та золото підійматиметься в ціні. Цілком вірогідно, що воно досягне свого історичного максимуму - 1032 доларів за тройську унцію.

Срібло
Тенденції ринку срібла дуже схожі на тенденції ринку золота – на сьогодні літнє цінове затишшя, але в прогнозах знову зазвучала цифра 20 доларів за тройську унцію, хоча на сьогодні цього цінового рубежу срібло ще не досягало. Проте подібні прогнози підігрівають інтерес інвесторів до цього металу і роблять психологічний вплив на ринок.

Паладій, платина
Складається враження, що паладій є на сьогодні самим недооціненим металом, тому спрогнозувати яку-небудь ситуацію на ринку паладію дуже складно хоча б тому, що зберігається майже 5-тикратное співвідношення цін платина/паладій з одного боку і фактично монополія одного постачальника цього металу з іншою.
Ціна платини знаходиться в районі 1200 доларів за тройську унцію, і цей ціновий рівень відштовхує покупців фізичного металу, оскільки велику частину цього металу останнім часом  споживали ювеліри з Китаю, і після подолання рубежу 1200 доларів попит значно знизився саме з боку ювелірного сектора. Один з чинників, що вплинув на зростання ціни платини, досить несподіваний – це проблеми з виплатою заробітної платні працівникам в цій галузі в Африці, яка є на сьогодні одним з найбільших постачальників цього металу на ринок.

 

Пошук
НОВИНИ