RSS
19 Грудень
     
 
Архів
З ініціативи АУБ та IFC проведено семінар-нараду на тему «Робота з проблемними активами»

«Робота з проблемними активами» - така тема семінару-наради, який відбувся 18 червня ц.р. у Києві в “Українському домі”. Організаторами заходу виступили Асоціація українських банків спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та представниками Асоціацій колекторського ринку України. У роботі семінару-наради взяли участь представники комерційних банків-членів АУБ та колекторських компаній.

Мета заходу – налагодження співпраці в питанні забезпечення захисту прав кредитора та роботи з проблемними активами за європейськими стандартами, забезпечення цивілізованих, прозорих та конкурентних відносин на ринку.

В ході семінару-наради було висвітлено найкращі галузеві практики, що випробувані у багатьох країнах світу і адаптовані до сучасних потреб українського банківського сектору.

Відкрили семінар-нараду Голова Ради АУБ, перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів та банківської діяльності, народний депутат України Станіслав Аржевітін та керівник проекту IFC з подолання кризи фінансового ринку Гарт Бедфорд.

Під час семінару-наради із доповіддю на тему “Варіанти роботи з проблемними активами” виступила консультант IFC Марта Мюллер Гуїччардіні. По темі “Відчуження портфеля проблемних кредитів” виступив Головний банківський спеціаліст  IFC Панайотіс М. Варангіс. Питання “Передачі/продажу проблемних активів та аспекти оподаткування в Україні” висвітлили Рон Барден (PricewaterhouseCoopers) та Стюарт Патрік Кінг (PricewaterhouseCoopers). Тему “Юридичні аспекти передачі активів» висвітлив Ігор Олехов (Baker McKenzie). Член Ради Асоціації учасників колекторного бізнесу України (АКБУ) валерій Світлов виступив із доповіддю на тему “Колекторський ринок України”. А із доповіддю на тему «Діяльність колекторських компаній в Україні” виступив директор ТОВ «Укрфінанси» Крістіан Шулер. По темі “Сек'юритизація проблемної заборгованості” виступив генеральный директор CCG Credit Collection Group Гжегож Копаніаж.

У другій частині семінару-наради проведено дискусію між його учасниками. Відбувся конструктивний діалог, в ході якого учасники обговорення обмінялися досвідом, акцентували увагу на існуючих проблемах тощо.

Під час дискусії були, зокрема, обговорені питання розвитку ринку колекторних послуг, законодавчого та нормативного врегулювання його функціонування, створення єдиних правил і стандартів для здійснення колекторської діяльності з метою недопущення порушень чинного законодавства тощо. Окрім цього, було обговорено необхідність відслідковування та протидії недобросовісним методам роботи деяких компаній на колекторському ринку, для чого пропонується прийняти як Кодекс професійної етики колектора, так і визначити оптимальні шляхи нагляду та регулювання діяльності учасників ринку.

Серед проблем, які існують на ринку боргових забов”язань, учасниками обговорення було відзначено, зокрема, і питання оподаткування під час передачі (продажу) боргів та питання збереження банківської таємниці.

За результатами обговорення, з метою забезпечення цивілізованих, прозорих та конкурентних умов роботи на ринку, досягнуто домовленість про створення робочої групи за участі АУБ, комерційних банків, колекторських компаній та IFC, які спільно працюватимуть над питанням вдосконалення чинного законодаства.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ