RSS
19 Грудень
     
 
Архів
АУБ наполягає на неоподаткуванні процентних доходів від депозитних вкладів у банках на час економічної кризи

Асоціація українських банків на засіданні парламентського Комітету з питань податкової та митної політики висловилася за продовження мораторію на оподаткуванні процентних доходів від депозитних вкладів у банках на час економічної кризи.

Як відомо, дія згаданого мораторію, передбаченого чинним законодавством, закінчується 1 січня 2010 року. У зв”язку із цим до парламенту подано низку законопроектів з цього питання. Один з них - законопроект «Про внесення доповнень до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” (щодо підтримки малозабезпечених верств населення) (реєстраційний №4601) - передбачає  з 1 січня 2010 року включати до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку - резидента частину доходів, отриманих ним  як проценти на вклад у банк чи небанківську фінансову установу, включаючи дисконтні доходи на іменний ощадний (депозитний) сертифікат, яка перевищує розмір мінімальної заробітної плати,  встановленої законом на 1 січня року, в якому здійснюється така виплата (нарахування).

Інший законопроект - «Про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо продовження неоподаткування банківських вкладів фізичних осіб) (реєстр. №4366) - передбачає продовження мораторію на оподаткування процентних доходів населення від їх вкладів у банківських та інших фінансових установах до 1 січня 2013 року. Також 10 червня до парламенту подано Кабінетом міністрів України законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків” (реєстр. № 4630 від 10.06.2009р.), яким теж пропонується продовження мораторію до 1 січня 2013 року.

Відстоюючи необхідність збереження мораторію на оподаткування процентних доходів від депозитних вкладів у банках, перший Віце-президент АУБ Володимир Бондар та директор Департаменту АУБ з питань оподаткування банків Людмила Забарило на засіданні парламентського Комітету з питань податкової та митної політики виступили з обґрунтуванням своєї позиції. Зокрема, ними було наголошено, що якщо з 1 січня 2010 року процентні  доходи населення від їх депозитних вкладів на рахунках банків почнуть оподатковуватися, як пропонується законопроектом №4601, то це може призвести до чергової паніки серед населення, що ще більше дестабілізує  банківську систему, створить суттєві ризики для фінансів та економіки держави тощо.

Напередодні засідання до Комітету з питань податкової та митної політики Президентом АУБ Олександром Сугоняко було направлено листа з цього приводу, у якому наголошувалося,  що доцільність прийняття запропонованих змін для інтересів бюджету викликає великий сумнів. “Держава може більше втратити від недоотримання податку з прибутку через скорочення кредитних ресурсів і обсягів кредитування, ніж отримати у вигляді прибуткового податку на доходи від вкладів”, – йдеться у листі Президента АУБ.

В АУБ переконані, що сьогодні вкрай важливо створити всі можливості для стимулювання залучення коштів населення на вклади у банках з метою нарощення ресурсної бази кредитування. Адже згідно з даними НБУ, понад 150 млрд. грн. готівки знаходиться поза банками та за різними даними від 30 до 50 млрд. дол. США на руках у населення. “Це той національний ресурс, залучення якого надало б можливість не шукати коштів за кордоном, а кредитувати економіку за рахунок власних внутрішніх джерел”, – кажуть в АУБ.

Враховуючи вищенаведене, в АУБ переконані, що запровадження саме зараз, в умовах економічної кризи, оподаткування процентних доходів населення від їх вкладів в банках - це створення системної загрози для фінансової системи  України. Тому в АУБ висловили цілковиту підтримку ініціативам народних депутатів щодо продовження мораторію на оподаткування процентних доходів населення від їх вкладів у банківських та інших фінансових установах до 1 січня 2013 року.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ