RSS
17 Грудень
     
 
Архів
АУБ проти змін до існуючої процедури проведення тимчасової адміністрації у банках

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Прем”єр-міністра України Юлії Тимошенко та Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з обґрунтуванням недоречності прийняття парламентом у другому читанні законопроекту “Про внесення змін до статті 85 Закону України “Про банки і банківську діяльність” (щодо забезпечення прав вкладників комерційних банків)”.

Як відомо, цей законопроект було прийнято народними депутатами у першому читанні. Він стосується процедури проведення тимчасової адміністрації в банку і, зокрема, передбачає внесення змін щодо скорочення з 6 до 3 місяців терміну дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, а також нерозповсюдження дії мораторію на вимоги фізичних осіб щодо виплати коштів за договорами депозитних вкладів.

В Асоціації українських банків наголошують, що прийняття цього законопроекту погіршить ситуацію у банківській сфері. Звертаючи увагу на можливі негативні наслідки від прийняття законопроекту, в АУБ відзначають, що законодавче скорочення удвічі строку дії мораторію матиме наслідком обмеження можливостей тимчасового адміністратора на виконання плану фінансового оздоровлення банку (збільшення акціонерного капіталу, пошук нових інвесторів, робота з проблемними позичальниками тощо).

Що стосується виведення з під дії мораторію вкладів фізичних осіб, то в АУБ відзначають, що це взагалі матиме незворотні наслідки для будь-якої можливості відновлення діяльності банку. “Не важко спрогнозувати, що інформація про введення в банку тимчасової адміністрації спровокує його вкладників до негайного відкликання своїх коштів, у тому числі і тих, строк повернення яких ще не настав. Оскільки підставою для введення тимчасової адміністрації були затримки у проведенні платежів, то, зрозуміло, що коштів для повернення депозитів у банку не буде”, – стверджує Олександр Сугоняко в листі до Юлії Тимошенко та Володимира Литвина.

За словами Олександра Сугоняка, зміни, передбачені законопроектом № 4502, негативно відіб'ються і на можливості ефективного проведення рекапіталізації банків за рахунок державних коштів. Адже існує велика загроза, що державні кошти будуть повністю використані на повернення депозитів фізичних осіб, а не підуть на відновлення фінансового стану банків, що рекапіталізуються. “Розуміння такої загрози підтверджується і наявністю в урядовому законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей проведення заходів з фінансового оздоровлення банків» (реєстраційний № 4630) відповідної запобіжної норми (зміни до статті 85 ЗУ «Про банки і банківську діяльність»)”, – йдеться у листі Президента АУБ.

В Асоціації українських банків наголошують, що у зв’язку з обмеженням застосування механізму мораторію (як у часі так і з огляду на перелік зобов’язань банку) можна передбачити, що дії тимчасової адміністрації будуть направлені не на відновлення фінансового стану банку, а на підготовку його до ліквідації. Це, кажуть в АУБ, призведе до перекладання обов’язку повернення гарантованих депозитів на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який не має достатніх коштів для проведення масових гарантованих виплат по всіх банках, де діє тимчасова адміністрація. Можливі проблеми з проведенням виплат Фондом підірвуть довіру суспільства до самого механізму державного гарантування депозитів.

В АУБ переконані, що нерозповсюдження дії мораторію на повернення фізичним особам вкладів банками, де запроваджена тимчасова адміністрація, носить суто популістський характер і не вирішить проблем вкладників цих банків.

З огляду на вищевикладене Президент АУБ Олександр Сугоняко звернувся до Прем”єр-міністра України Юлії Тимошенко та Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з проханням розглянути застереження АУБ та вжити заходів щодо відхилення згаданого закопроекту у другому читанні, як такого, що зменшить можливості відновлення фінансового стану проблемних банків та посилить дестабілізацію ситуації у банківській системі Україні.

Пошук
НОВИНИ