RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Відбувся “круглий стіл” на тему «Ефективність взаємодії банків і реального сектору економіки в умовах економічної кризи»

04.03.2009

В Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП) відбувся “круглий стіл” на тему “Ефективність  взаємодії банків і реального сектору економіки в умовах економічної кризи”. У роботі “круглого столу” взяли участь керівники провідних підприємств, представники галузевих асоціацій, громадських організацій. Вів засідання Президент УСПП, народний депутат України Анатолій Кінах.

Від Асоціації українських банків у роботі “круглого столу” взяли участь президент АУБ Олександр Сугоняко, перший Віце-президент АУБ Володимир Бондар, радник АУБ Олексій Кущ.

Під час “круглого столу” обговорено ситуацію в економіці країни та банківській системі, проблемні питання неповернення кредитів, заслухано наявні проблеми і пропозиції. Відбулася жвава дискусія та обмін думками.

Учасники “круглого столу” наголосили, що реальна економіка не може працювати без ефективної банківської та грошово-кредитної системи. Тому, за словами Президента УСПП Анатолія Кінаха, Кабінет міністрів та НБУ за участі парламенту повинні запропонувати конкретну програму дій з відновлення довіри громадян до банківської системи.

На “круглому столі” Президент АУБ Олександр Сугоняко подав низку пропозицій щодо врегулювання проблем кредитної заборгованості та стабілізації обмінного курсу.

Зокрема, АУБ запропоновано звернутися до Верховної Ради та Кабінету міністрів з ініціативою розробки комплексної програми державної підтримки соціально-незахищених верств населення, яка має включати:

- визначення критеріїв неплатоспроможності домашніх господарств;
- визначення домогосподарств, на які розповсюджується державна підтримка;
- визначення кредитів, на які розповсюджується державна підтримка, та річної суми платежів за ними;
- визначення видів державної підтримки (викуп державою проблемної кредитної заборгованості; надання матеріальної допомоги для погашення заборгованості; надання компенсації на сплату відсотків за реструктуризованими кредитами, тощо);

Для реалізації такої Програми АУБ пропонує розробити та прийняти Закон України “Про відновлення платоспроможності домашніх господарств” та передбачити у змінах до Закону “Про Державний бюджет України на 2009 рік” кошти, необхідні для забезпечення державної підтримки неплатоспроможних позичальників-фізичних осіб.

Серед заходів зі стабілізації валютно-обмінного курсу АУБ запропонувала:

- введення обов’язкового продажу частини валютної виручки експортерів;
- скорочення термінів розрахунків за зовнішньоекономічними договорами;
- посилення контролю за операціями купівлі-продажу іноземної валюти, визначивши, що в першочерговому порядку іноземна валюта продається для погашення кредитної заборгованості та закупівлі товарів критичного імпорту, перелік яких затвердити законом;
- звільнення від сплати збору до Пенсійного фонду операцій з купівлі банками іноземної валюти для погашення позичальниками – фізичними особами заборгованості за валютними кредитами.

Окрім цього, АУБ пропонує НБУ:

- гарантувати рефінансування банків на суму реструктуризованої кредитної заборгованості, що не забезпечена державною підтримкою;
- не рахувати фактом надання нових валютних кредитів заміну позичальників у разі добровільного взяття зобов’язань за кредитними угодами третьою стороною;
- тимчасово, до стабілізації економічного стану, дозволити банкам при формуванні резервів під кредитні операції враховувати вартість забезпечення за ринковою ціною, що склалася станом на 01.10.2008 року;
- продовжити практику проведення цільових аукціонів з продажу іноземної валюти для погашення фізичними особами валютних кредитів за офіційним курсом НБУ, забезпечити рівний доступ всіх банків для участі в цільових аукціонах.

Подані АУБ пропозиції передано до Антикризової громадської ради для їх подальшого впровадження.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

 

Пошук
НОВИНИ