RSS
23 Лютий
     
 
Новини АУБ
У нинішній нестабільності винні тільки політики

30.01.2009

«У період, коли нам намагаються нав’язати загальну недовіру до банківської системи, клієнт повинен чітко розуміти, звідки йому пішов цей посил. Посил цієї недовіри йому пішов не від банку. Банк завжди чітко виконував свої зобов’язання – платив йому відсотки, обслуговував його рахунки. Паніка була викликана штучно, ЗМІ стали потужним інструментом у руках нечистоплотних політиків, – вважає Голова Правління БРР Валерій Ксьонзенко.

 – Усі засоби були спрямовані на те, щоб зробити фінансовий стан нестабільним. А якщо фінансовий стан банків нестабільний, нестабільним стає і фінансовий стан кожного громадянина, тому що, забираючи гроші з банків, ми загострюємо кризу, дестабілізуємо економічну ситуацію. І чим більше ми зробимо відтоків із банків, тим більш дестабілізованою буде економіка. Ми всі добре розуміємо, що скрізь маємо відкладений попит – у банківському секторі є величезні можливості для розвитку, те саме – у страховому секторі, будівельному, на виробництві.

 Я думаю, що сьогодні хаос вигідний деяким політикам, які борються за свої рейтинги. І забираючи депозити, ми підвищуємо рейтинги цих політиків. Населення має пам’ятати, що є державні діячі і є політики, і чітко розуміти, чим вони відрізняються один від одного. Державний діяч думає про державу, а політик – тільки про вибори. Політик завжди говорить безвідповідально, тому що його хвилює тільки рейтинг і вибори і він ніколи за свої слова не відповідав і відповідати не буде. Тому, я думаю, якщо у клієнта склалися гарні стосунки з банком, не треба їх розривати чи створювати один одному труднощі. Ці стосунки необхідно продовжувати і зміцнювати.

 Так, на сьогоднішній день, крім зміцнення цих стосунків, клієнт ще може заробити трохи більше, адже депозитні ставки, щоб утримати клієнта, всі банки підвищили. Це можливість для цих же клієнтів не тільки зберегти гроші, знівелювати інфляцію, а й заробити за депозитами ті відсотки, які вони за більш-менш стабільної ситуації ніколи не отримали б. З другого півріччя буде зниження цих відсоткових ставок. Чим стабільніша фінансова система, тим нижчі ставки банку».

 

Пошук
НОВИНИ