RSS
15 Грудень
     
 
Золото на COMEX 31 липня вперше за три дні подорожчало

 Золото на товарній біржі Нью-Йорка (COMEX) в четвер, 31 липня, вперше за три дні подорожчало. Ціна тройської унції золота виросла за день на 11,0 доларів (+1,2%) після того, як за два попередні дні її ціна впала майже на 25 доларів, або на 2,7%.

Ціни операцій із золотом на COMEX були 31 липня вище за котирування попереднього дня, але істотно не змінилися. Так, ціни встановилися в діапазоні 906,1-925,6 дол./унція, а офіційна ціна активного ф'ючерсу (серпень) досягла 913,9 дол./унція.

Перше за останні три дні підвищення цін на золото було обумовлене технічними покупками. При цьому додаткову підтримку ринку подала інформація про уповільнення темпів зростання економіки США і ситуація на валютному ринку.

Так, зростання ВВП США за підсумками II кварталу ц.р. щодо аналогічного періоду попереднього року склало 1,9%, що було помітно нижче за прогноз - 2,3%. На цьому фоні долар в четвер подешевшав щодо євро, японської єни, швейцарського франка і решти ведучих світових валют, що забезпечило інвесторам привабливі умови для покупок золотих злитків.

Dollar Index (spot), що відбиває зміни курсу долара щодо "корзини" шести провідних світових валют, 31 липня знизився на 0,1% і склав 73,227 пункту. Нагадаємо, що два попередні дні цей показник зберігався на найвищому рівні за п'ять тижнів, з-за чого ціни на золото знижувалися.

Ціни на нафту 31 липня знизилися через фіксацію прибутку, але залишилися достатньо високими. Зниження цін на нафту дещо обмежило зростання золотих котирувань, але сильного технічного тиску на ринок золота не чинило.

Із закінченням липня основний інтерес по операціях із золотом змістився на контракти з постачанням в грудні ц.р. Тим часом офіційна ціна ф'ючерсу з постачанням в грудні 31 липня склала 922,7 дол./унція, а максимальна ціна операції досягла відмітки 934,5 дол./унція.

 

Пошук
НОВИНИ