RSS
17 Лютий
     
 
Архів
Заява Президента АУБ: Податкові новації в стилі доби колективізації

Державною податковою адміністрацією та групою народних депутатів винесено на розгляд Верховної Ради зміни до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, де зі складу валових витрат підприємств та організацій виключено 50% витрат на оплату вартості послуг телефонного (у тому числі мобільного та електронного) зв”язку та послуг глобальної інформаційної системи Інтернет.

Що за цим стоїть, турбота ініціаторів цього проекту за те, щоб працівники приватних підприємств та організацій на роботі не користувалися телефоном та інтернетом у власних цілях, щоб мінімізувати витрати власника? Чи бажання привласнити собі повноваження власника, втручатися в його бізнес, контролювати  хто і з якою метою використовує телефонні та інтернет послуги?

Вся банківська діяльність побудована на застосуванні новітніх інформаційних технологій. Це і міжбанківські розрахунки, і безготівкові розрахунки клієнтів через банки (система “клієнт-банк”), і фінансові послуги, пов”язані з інтернетом (інтернет-банкінг), і картковий бізнес, і міжнародні платежні системи. Для банків інформація є таким самим ресурсом, як енергія, матеріали, комплектуючі, що використовуються при здійсненні господарської діяльності. Без використання новітніх інформаційних технологій банківська діяльність неможлива. З іншого боку, це стосується не тільки банків, але всіх без винятку підприємств, для яких, поряд з матеріальними ресурсами, інформація є таким самим ресурсом. Покривати витрати на їх використання за рахунок свого чистого прибутку є економічно необгрунтованим.

Асоціація українських банків переконана, задля досягнення Україною технічного та економічного рівня передових країн,  новітні технології, їх впровадження та застосування взагалі мають звільнятись від оподаткування, аби стимулювати їх розвиток, а не додатково оподатковіватись.

Введення ж додаткового оподаткування користувачів новітніх технологій насправді має за мету приховане гальмування та згортання розвитку таких технологій в Україні, скорочення масового користування ними. Такі дії спрямовані на підрив банківської діяльності, погіршення банківських послуг та збільшення економічно невиправданих витрат як банків, так і їх клієнтів. Це однозначно антидержавна політика, свідомий чи не свідомий злочин, якого неможна допустити.

Президент АУБ
Олександер Сугоняко

Пошук
НОВИНИ