RSS
23 Лютий
     
 
Архів
Кредитування - справа ризикована

  - Наявна в Україні законодавча база практично нездатна захистити права  кредитора, - зазначив голова Національного банку Сергій Тігіпко,  відкриваючи "круглий стіл", на якому банкіри, представники уряду та  парламенту обговорювали можливість здійснення в державі ефективного  кредитування, а також визначали принципи, на яких мають будуватися стосунки  між кредиторами та позичальниками. 
    
Сергій Тігіпко наголосив на тому, що через законодавчі проблеми із захистом  прав кредиторів у виробництво не йдуть інвестиції. Крім того, існують  високі ризики неповернення кредитів українським банкам. Тож банки не можуть  суттєво знизити кредитні ставки, а тому обсяги кредитування не збільшуються.      

За словами головного банкіра України, щоб мати дієві механізми захисту прав  кредиторів та позичальників, потрібно розробити ефективну систему  реєстрації прав на землю та іншу нерухомість. Окрім того, на часі створення  бюро кредитних історій з метою накопичення і обміну інформацією про  кредитоспроможність клієнтів банку, а також спрощення процедури оформлення  застави й реалізації заставного майна та процедури банкрутства, адже є  випадки, коли банки не можуть отримати власні кошти рік, а то й півтора.      Уваги потребує й проблема нереальної оцінки застави. Вирішення цього  питання полягає у запровадженні відповідальності експертів за неточну  оцінку заставного майна.     

- Непокоїть і те, що банки у разі потреби практично не можуть судитися з  підприємствами державної форми власності, - зауважив президент Асоціації  українських банків Олександр Сугоняко. - Тому потрібно відміняти мораторій  на відчуження майна підприємств, понад 25 відсотків акцій яких належить  державі.     

Олександр Сугоняко переконаний, що, окрім ефективного захисту прав  кредиторів, незаперечними принципами, на яких повинні будуватися стосунки  між кредитором та позичальником, є також обов'язкове виконання сторонами  всіх своїх зобов'язань та повернення банкам боргу.      

Оксана ТАБАЧЕНКО,  
"Урядовий кур'єр" 2003.04.02  

 

Пошук
НОВИНИ