RSS
24 Лютий
     
 
Новини АУБ
З’їзд АУБ підбив підсумки діяльності та затвердив плани на майбутнє

25.06.2007

22 червня в м. Києві відбувся ХІІІ Звітно-виборчий З”їзд Асоціації українських банків, на якому було розглянуто тенденції розвитку банківської системи та її роль в економіці країни, питання, які потребують законодавчого та нормативно-правового врегулювання. Зі своїми доповідями виступили Голова Ради АУБ Станіслав Аржевітін, Президент АУБ Олександр Сугоняко, Голова Ради НБУ Петро Порошенко, І-й заступник Голови НБУ Анатолій Шаповалов. Також виступили керівники комерційних банків.

Учасники З”їзду відзначили стабільність і злагодженість роботи національної банківської системи, яка демонструє активні темпи зростання попри політичну нестабільність у країні. Про це наголошували як керівництво АУБ, так і керівництво НБУ та комерційних банків.

Підбивши підсумки діяльності АУБ, банкіри позитивно оцінили її роботу за звітний період, підкресливши важливість Асоціації у вирішенні системних питань.

З”їздом затверджено програмний документ “Основні напрями діяльності АУБ на 2007 – 2011 роки” (текст додається), де визначено плани роботи АУБ на наступні чотири роки.

Під час З”їзду обрано оновлений склад керівництва АУБ. Зокрема, Головою Ради АУБ банкіри обрали Станіслава Аржевітіна. Президентом АУБ на наступні чотири роки знову обрали Олександра Сугоняко, який обіймає цю посаду з 1993 р.

Також обрано оновлений склад Ради АУБ. До неї увійшли 21 особа. Серед нових членів Ради АУБ – С.Л. Тігіпко (ТАС-Комерцбанк), В.М. Лавренчук (Райфайзен банк Аваль), А.І. Гулей (Ощадбанк), Д.М. Гриджук (банк “Хрещатик”), С.В. Згоник (Дніпропетровський банківський союз) тощо (повний перелік нового складу Ради АУБ додається).

Окрім цього, З”їздом обрано новий склад Ревізійної комісії АУБ. До неї увійшли Я.В.Колесник (банк “Форум”), В.В. Лашкевич (“ТАС-Інвестбанк”) та А.О. Лихочас (“Укрпрофбанк”).

За результатами роботи З”їзду банкіри прийняли “Звернення З‘їзду АУБ до політичних партій і блоків-учасників наступних парламентських виборів” (текст додається), в якому банкіри констатували наявність проблем стратегічного характеру, які гальмують поступ української економіки та національної банківської системи.

Серед таких проблем, які потребують негайного розв”язання на законодавчому рівні, банкіри назвали:
- забезпечення прав власника, інвестора і кредитора;
- формування національного ринку дешевих і довгострокових ресурсів;
- розвиток фондового ринку і ринку цінних паперів;
- творення земельного ринку;
- демонополізація ринку послуг охорони,  прийняття законів “Про зброю” і “Про охоронну діяльність” та інші.

Як сказано у Зверненні: “Учасники З`їзду звертаються до політичних партій і блоків – учасників майбутніх парламентських виборів - зі своєрідним “наказом виборців” – забезпечити прийняття законів, які б сприяли  розв`язанню окреслених проблем”.

З`їзд АУБ висловив надію, що політичні сили почують голос ринку, голос банківської спільноти, врахувавши згадані пропозиції при формуванні ефективної стратегії національного розвитку наступним складом Верховної Ради України і новим Урядом. “Ми сподіваємось, що заклик до діалогу влади і бізнесу перестане бути лише закликом, а стане надійною платформою для спільного вироблення стратегії і принципів подальшого економічного розвитку країни на благо всього народу, що влада почне чути ринок і сприяти його зростанню”, – наголошено у Зверненні З”їзду АУБ.

У другій частині З”їзду, в його рамках, відбулись “Банківські слухання” у формі двох “круглих столів”, мета яких – дискусія щодо бачення розвитку банківської системи на майбутнє.

Тема І “круглого столу”: “Розвиток банківського сектору України в 2007-2010 рр.: досягнення сьогодення, уроки та майбутні виклики (з урахуванням досвіду України та країн ЦСЄ)”.  Питання, які було обговорено:

- Макроекономічні прогнози та перспективи розвитку банківської системи України в 2007-2010 роках.
- Ключові висновки та уроки попередніх років, ризики та виклики майбутнього.
- Якісні та кількісні показники роботи банківської системи (порівняння Україна – країни ЦСЄ), новітні тенденції та вимоги щодо інтеграції України у світовий фінансовий простір.
- Стосунки банків з регуляторами: організація валютного, фондового ринків, банківського нагляду тощо.

Вів засідання Заступник Голови Ради АУБ, Голова Правління АКБ “Укрсоцбанк” Борис Тимонькін. Зі своїми доповідями по цій темі виступили, зокрема, Мартін Райзер, провідний спеціаліст Світового банку, Олексій Новіков, керівник офісу Standard &Poors в країнах СНД, Станіслав Шлапак, фінансовий аналітик ЄБРР, Олександр Петрик, директор департаменту економічного аналізу і прогнозування та інші.

Тема ІІ “круглого столу”: “Роздрібне кредитування: ключові чинники росту та ризики (з урахуванням досвіду України та країн ЦСЄ)”. Питання, які було обговорено:

- Споживче кредитування в Україні: тенденції та порівняльний аналіз з країнами ЦСЄ.
- Прогнози динаміки розвитку роздрібного кредитування в Україні, аналіз переваг та факторів зростання, перешкод та ризиків.
- Стратегія та інструменти мінімізації ризиків: що можуть і мають зробити банки для подальшого стабільного розвитку системи роздрібного кредитування.

Вів засідання Президент  ВАТ КБ “Надра” Ігор Гіленко. Зі своїми доповідями по цій темі виступили, зокрема, Назар Бічуя, Директор представництва Групи ZEB в Україні, Юрій Блащук, Голова Правління ЗАТ “Міжнародний іпотечний банк”, Анжела Пригожина, начальник управління корпоративних комунікацій ВАТ “Райффайзен Банк Аваль”, та інші.

Відбулась жвава й корисна дискусія. По завершенню “Банківських слухань” З”їзд АУБ підсумував напрацьовані ідеї та пропозиції, висловлені на секціях, прийнявши їх до виконання.

Довідково:

Асоціація українських банків створена в 1990 році як всеукраїнська недержавна, незалежна, добровільна, некомерційна організація. АУБ об’єднує діючі в Україні комерційні банки та представляє їх системні інтереси у відносинах з Національним банком, Верховною Радою, Секретаріатом Президента, Кабінетом Міністрів, Державною податковою адміністрацією, Верховним судом України, іншими державними та недержавними установами та організаціями. Призначення АУБ полягає у сприянні розвитку банківської системи України.

Членами АУБ є 125 діючих в Україні комерційних банків. Також до складу АУБ входить п”ять регіональних банківських союзів: Дніпропетровський банківський союз, Харківський банківський союз, Кримський банківський союз, Одеський банківський союз та Асоціація банків Львівщини. Окрім цього до складу АУБ входять Міжнародний інститут фінансів, Українська міжбанківська валютна біржа тощо.

 

Пошук
НОВИНИ