RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Вищий Господарський суд України встав на захист прав кредиторів

12.06.2007

           Вищий господарський суд України в складі суддів Ткаченко Н.Г., Панової І.Ю., Катеринчук Л.Й. ( доповідач – суддя Ткаченко  Н.Г. ) задовольнив касаційні скарги банків про визнання недійсним двох ухвал Господарського суду Миколаївської області (суддя Горобченко Д.М.) від 22.12.2006 і від 25.12.2006 у справі №10/171/06 про банкрутство ВАТ «Агроекспорт».
У грудні 2006 року  суддею  Господарського суду Миколаївської області п. Горобченко Д.М. двома ухвалами у справі про банкрутство ВАТ «Агроекспорт»  було прийняте рішення про ліквідацію ВАТ «Агроекспорт», передачу його майна єдиному кредиторові – Юридичній фірмі «Основа». У результаті всі інші 30 кредиторів, включаючи 9 банків залишилися без задоволення своїх вимог на суму сотень млн.грн. і втратили право на заставу майна ВАТ «Агроекспорт».
          Зі скасуванням цих ухвал судді Горобченка Д.М. банки одержали можливість розгляду своїх вимог по процедурі банкрутства.    
          АУБ і банки також направили скарги на дії судді Горобченка Д.М. і ліквідатора ВАТ «Агроекспорт» Донкова С.В. до різних державних органів і всіх депутатів ВРУ. На думку керівництва АУБ і банків, суддя і ліквідатор не могли не знати, що рішення про задоволення вимог тільки одного кредитора є незаконним й порушує законні права та інтереси інших  кредиторів ВАТ «Агроекспорт». У зв'язку зі зверненням ряду депутатів ВРУ, у відповідь на звернення АУБ, до Кваліфікаційної комісії суддів господарських судів України у відношенні судді Горобченка Д.М. порушене дисциплінарне провадження.
           З усіма судовими рішеннями по справі № 10/171/06 про банкрутство ВАТ «Агроекспорт» можна ознайомитися на сайті ВГСУ (www.arbitr.gov.ua) і на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua ).
           АУБ сподівається, що поновлення справи про банкрутство й увага громадськості до цього інциденту будуть сприяти справедливому і законному рішенню у справі, в результаті якої будуть враховані інтереси всіх кредиторів ВАТ «Агроекспорт».

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ