RSS
18 Жовтень
     
 
Новини АУБ
В АУБ відбулася зустріч з представниками місії Світового банку

06.06.2007

В Асоціації українських банків відбулась зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняко з представниками місії Світового банку в рамках Ініціативи Співдружності Незалежних Держав у сфері платіжних систем та цінних паперів. Очолював місію пан Хосе Антоніо Гарсіа. У зустрічі з боку місії також взяли участь радник з правових питань  Крісса Папатанассіо, представник Центру міжбанківських розрахунків Національного банку Казахстану, представник Секретаріату СНДПІ Олександр Шишлов. Також у зустрічі взяла участь начальник управління Департаменту платіжних систем НБУ Тетяна Чернойванова. З боку АУБ у зустрічі взяли участь Віце-президент Асоціації Микола Лутак, директор Департаменту з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірина Самойлова, директор Фінансово-економічного департаменту Тамара Волинько, начальник управління інформаційних та банківських технологій Валерій Степаненко.
 
Як повідомили гості, у рамках Ініціативи група фахівців Світового банку прибула до України і проводить на рівні країни оцінки платіжних систем та системи розрахунків цінними паперами з метою визначення слабких місць та надання відповідних рекомендацій. За їхніми словами, така оцінка допомагає розробити стратегію та плани дій для прискорення реформування платіжних систем. Іншим результатом роботи є підготовка т.зв. “Відкритого звіту”, який містить систематичний опис платіжних систем розрахунків цінними паперами у країнах СНД.
 
У ході зустрічі було обговорено питання щодо співпраці між банками у сфері розвитку фінансової інфраструктури.
 
Як повідомили представники місії, їх, зокрема,  цікавить  нормативне регулювання діяльності платіжних систем масових розрахунків, бачення АУБ щодо ускладнень з використанням карток НСМЕП у банкоматах та торгових терміналах банків, які є членами міжнародних платіжних систем, але  не є членами НСМЕП. Також їх цікавила можливість здійсненя “поставки проти платежу” при придбанні цінних паперів.
 
Представники АУБ поінформували представників місії Світового банку про
платіжні системи, членами та учасниками яких є українські банки, а також про нормативне регулювання  діяльності платіжних систем в Україні. Зокрема, обговорювалося питання можливості створення єдиної еквайрингової інфраструктури міжнародних та національних карткових платіжних систем.

Було звернуто увагу, що наразі “поставка проти платежу”  при придбанні цінних паперів в Україні є не реалізованою.
 
Під час зустрічі було досягнуто взаєморозуміння, що створення ефективної системи  розрахунків за цінними паперами є важливою складовою інтеграції до глобального фінансового ринку з огляду на те, що ринок цінних паперів стає все потужнішим фінансовим потоком між позичальниками (інвесторами) і кредиторами.
 
Створення сучасних розрахункових систем має забезпечити паралельність, надійність, безповоротність та низьку вартість операцій з поставки цінних паперів, що є важливою ознакою сприятливого національного інвестиційного клімату.
 
 
Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ