RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Голова НБУ та Президент АУБ обговорили питання підготовки і проведення звітно-виборчого З‘їзду АУБ та проблемні питання банківської діяльності

04.06.2007

4 червня Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко зустрівся з Головою Національного банку України Володимиром Стельмахом. В ході зустрічі обговорено питання підготовки і проведення ХІІІ З‘їзду АУБ, а також новий формат його проведення.

Як вже повідомлялось, 22 червня 2007 р. в м. Києві в “Українському домі” відбудеться ХІІІ звітно-виборчий З”їзд Асоціації українських банків. Його планується провести в новому форматі. Перша частина – звітно-виборча, в ході якої Асоціація відзвітує про свою діяльність, відбудуться виступи керівництва АУБ, НБУ та банкірів, буде обраний оновлений склад керівництва АУБ. Після цього відбудеться перерва, під час якої буде проведено прес-конференцію за участю оновленого складу керівництва АУБ. По завершенню прес-конференції відбудутьcя в рамках З”їзду АУБ банківські слухання у формі двох “круглих столів”.

Мета “круглих столів” – дискусія щодо бачення розвитку банківської системи на наступні чотири роки. На першому “круглому столі” відбудеться обговорення загальних аспектів розвитку національної банківської системи, зміни структури активів, структури ризиків, взаємовідносин з регулятором, організації валютного та фондового ринку тощо. Тема другого “круглого столу” буде присвячена перспективам зростання споживчого кредитування в контексті розвитку рітейлу в центральній та східній Європі. В ході обох “круглих столів” відбудеться дискусія з означених питань. За словами Президента АУБ, це буде свого роду “мозкова атака” на питання перспектив розвитку національної банківської системи.

В ході зустрічі керівників НБУ та АУБ 4 червня також обговорено проведення напередодні З”їзду АУБ традиційного “круглого столу” з редакцією тижневика “Дзеркало тижня”, в якому візьмуть участь Голова НБУ, керівники провідних комерційних банків та керівництво АУБ.

Також керівники НБУ та АУБ обговорили питання участі в І-й Міжрегіональній конференції банківських союзів України, яка розпочне свою роботу 7 червня в м. Алушта.

Окрім цього, Володимир Стельмах та Олександр Сугоняко обговорили Постанову НБУ № 168 щодо Правил надання споживачу інформації про умови кредитування. В ході обговорення НБУ і АУБ принципово узгоджено позиції щодо необхідності створення прозорих і зрозумілих стосунків між клієнтами і банками. Разом з тим АУБ відзначено, що Правила є перевантажені обсягом інформації, яку необхідно розкривати. Їх запровадження тільки для банків призведе до порушення принципу рівної конкуренції всіх учасників ринку споживчого кредитування. Сторони погодились щодо необхідності детального обговорення цього питання з банками та підготовки узагальнених пропозицій  для подальшого опрацювання документу з керівництвом НБУ. 

Також в ході зустрічі обговорено питання економічного стану національної банківської системи, показники діяльності банків станом за травень місяць та було відмічено, що банківська система у цьому році швидше розвивається, ніж в такому ж періоді минулого року, що свідчить про стійкість банківської системи до політичної кризи.

Прес-служба Асоціації українських банків 

Пошук
НОВИНИ