RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ наполягає на демонополізації ринку охорони в Україні

15.07.2003

В результаті зусиль Асоціації українських банків та Української федерації працівників недержавних служб безпеки депутати  Верховної Ради України у другому читанні відхилили законопроекти “Про охоронну діяльність“ (реєстраційний №-1241) та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про охоронну діяльність” (реєстраційний №-1242).

Напередодні розгляду законопроектів у другому читанні Президенти АУБ О.Сугоняко та УФПНСБ Г.Оніщенко звернулись до народних депутатів з обґрунтуванням невідповідності багатьох положень згаданих проектів з Конституцією України. “Законопроект, запроваджуючи різні правові режими здійснення підприємницької діяльності у сфері охорони для суб’єктів господарювання державної і недержавної форм власності, не передбачає створення рівних конкурентних умов на ринку охоронних послуг для всіх його учасників. При цьому явна перевага надається одній структурі – Державній службі охорони, що суперечить конституційним принципам рівності суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та безумовного обов’язку держави забезпечити відповідний рівень конкуренції на ринках”, – зазначається у зверненні.

Окрім АУБ та УФПНСБ до відхилення згаданих законопроектів доклали значних зусиль більшість депутатського корпусу, представники Головного юридичного управління Верховної Ради України, Національного банку України, Головного науково-експертного управління ВРУ, Антимонопольного комітету, Міністерства юстиції тощо, які надали ґрунтовні зауваження до законопроекту щодо невідповідності з багатьма конституційними принципами, зокрема: повноваженнями органів державної та виконавчої  влади, рівністю прав господарюючих суб’єктів, незалежно від форм власності, обмеженням  участі громадян у охоронній діяльності, позасудової конфіскації майна, віднесенням до спільної компетенції НБУ та МВС прийняття нормативно-правових актів,  джерела фінансування органів державної влади, антимонопольного регулювання, недобросовісної конкуренції тощо.

За словами Президента АУБ, Україна чи не єдина країна, де ще й досі зберігається радянська форма монополії на ринку охорони. Останнім часом  МВС активізувало зусилля, аби цей стан закріпити на законодавчому рівні. Проте реакція народних депутатів, результати їх голосування дають підстави сподіватися, що ситуацію таки буде змінено. Зокрема, прийнято такі законодавчі акти, що забезпечили б повноцінний розвиток конкурентоспроможного ринку охорони в Україні.


Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ