RSS
24 Вересень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ закликав до об‘єднання зусиль щодо захисту в Україні прав кредиторів, інвесторів та власників

20.04.2007

Меморандум щодо спільних дій з захисту прав кредиторів та інвесторів підписали Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, Генеральний директор Ліги страхових організацій України Наталія Гудима та Президент Асоціації “Приватні інвестори України” Ігор Власюк.

Метою підписання Меморандуму є об’єднання зусиль комерційних банків, страхових організацій, кредиторів та інвесторів щодо захисту своїх законних прав та інтересів; привернення уваги органів державної законодавчої, виконавчої, судової влади, органів управління та правоохоронних органів до проблеми захисту прав кредиторів та інвесторів; сприяння формуванню в суспільстві та в державі правових, інфраструктурних, освітніх передумов становлення чесних та взаємовідповідальних відносин між кредитором та дебітором, інвестором та власником.

З цією метою, відповідно до Меморандуму, сторони домовились об’єднати зусилля щодо сприяння впровадженню в Україні ефективного законодавства та правових механізмів, які б забезпечували захист прав кредиторів та дебіторів, інвесторів та власників. Також сторони домовились спільно сприяти розвитку ринкових інструментів та інститутів, що забезпечують дотримання усіма економічними агентами принципів чесного та відповідального ведення підприємницької діяльності, інвестування, фінансування бізнес-проектів, а також банківського кредитування. Серед заходів заплановано проведення суспільних заходів, освітніх мироприємств, участь у розробці перспективних законодавчих актів, які спрямовані на захист прав кредиторів, інвесторів, власників, тощо.

Підписання Меморандуму відбулось в рамках Форуму приватних інвесторів України, який проходив 19 квітня 2007 року в м. Києві. Учасниками Форуму виступили більше 100 корпоративних та приватних інвесторів, ініціатори бізнес-проектів та підприємці, представники професійних громадських організацій з усіх регіонів України. Форум проводиться за сприяння АУБ.

В рамках Форуму відбувся “круглий стіл” на тему “Проблеми та перспективи приватного інвестування в Україні”, під час якого було обговорено питання інвестиційного клімату в державі, захисту прав кредиторів та інвесторів, законодавче регулювання інвестиційного процесу в Україні. Зокрема, під час “круглого столу” Президент АУБ Олександр Сугоняко виступив із доповіддю про стан справ із захистом прав кредиторів, власників та інвесторів в банківській системі України, в т.ч. на конкретному прикладі порушення прав одразу дев’яти банків-кредиторів компанії ВАТ “Агроекспорт”, за сприяння цьому злочину судових і державних органів.

Президент АУБ наголосив, що проблема порушення прав кредиторів, власників і інвесторів в Україні набула системного характеру і є основним гальмом розвитку економіки країни. Він також підкреслив єдність і згоду з боку НБУ, АУБ та комерційних банків у прагненні радикального покращення захисту прав кредиторів, закликавши до об”єднання зусиль професійних громадських організацій, підприємців та інших зацікавлених сторін щодо захисту в Україні прав кредиторів та дебіторів, інвесторів та власників.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ