RSS
18 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ взяв участь у “круглому столі” з представниками японської федерації бізнесу “КЕЙДАНРЕН”

19.04.2007

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко прийняв участь у  “круглому столі” з керівниками японських компаній - членів федерації бізнесу “КЕЙДАНРЕН”.
“КЕЙДАНРЕН” є одним з найвпливовіших економічних об’єднань підприємців Японії, до якого входять такі відомі корпорації, як “Марубені”, “Токіо-Газ”, “Міцубісі”, ”Іточу”, “Соджіц”, “Ісудзу”, “Ніппон Пейпер Індастріз”, “Сейкісуї Кемікал”, “Мацусіта Електрік Індастріз” (“Панасонік”), “Міцуї Інжиніринг і Шіпбілдінг”, японський банк міжнародного розвитку (JBIC), банк “Токіо-Міцутісі UFG”, авіакомпанія “ANA”,  “Токіо-Міцубіші”, торговельна компанія “Токіо Боекі” та ін.
Під час роботи  “круглого столу”, зокрема, розглядалося питання щодо стану і потенціалу розвитку українсько-японської співпраці у банківській сфері.
Банківський сектор Японії представляли державноий Японський банк міжнародного співробітництва (JBIC) та  банк „Tokyo-Mitsubishi UFG Bank Corp.” (TM-UFG).
JBIC – це державна установа, яка за рахунок бюджетних коштів на основі рішень Уряду надає ієнові кредити за програмою Офіційна Допомога Розвитку (ОДР) Урядам інших країн для інфраструктурних і енергетичних проектів на термін 30-40 років під 1,5% річних (перші 10 років – виплата тільки відсотків). Україна залучила поки що такий кредит тільки для реконструкції ДМА „Бориспіль”(172 млн.дол.США). Також JBIC може надавати комерційні кредити банкам і підприємствам інших країн (як зв‘язані, так і не зв‘язані). На сьогодні ВАТ „Укрексімбанк” залучив кредитну лінію у обсязі 50 млн. дол. для обслуговування двосторонньої торгівлі.
TM-UFG (найбільший у світі банк, який був створений у січні 2006 року, активи якого складають біля 190 трильйонів ієн, біля $1 трильйона 600 мільярдів)  активно працює на ризикових ринках Азії, Латинської Америки і Східної Європи. Зацікавлений розвивати співпрацю з українським банківським сектором. Бере участь у комерційному обслуговуванні ієнових кредитів за програмою ОДР, а також грантових проектів.
Президент АУБ ознайомив японських гостей з основними аспектами та особливостями розвитку української банківської системи, відповів на запитання.
Сторони позитивно оцінили результати зустрічі, висловилися за необхідність поглиблення співпраці, регулярних контактів, обміну інформацією тощо.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 

Пошук
НОВИНИ