RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ та Голова Верховного суду України обговорили проблеми захисту прав кредиторів в Україні

26.03.2007

Відбулася зустріч Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняка з Головою Верховного суду України Василем Онопенком. Зустріч проведено у відповідь на звернення АУБ з приводу фактів порушення прав кредиторів та збільшення чисельності фактів використання судових органів у при тому.

В ході зустрічі Президент АУБ поінформував Голову Верховного суду України про стан справ із захистом прав кредиторів, власників та інвесторів в банківській системі Україні, в т.ч. на конкретному прикладі порушення прав одразу дев’яти банків-кредиторів (ЗАТ “Агробанк”, ЗАТ “Донгорбанк”, ЗАТ “БАНК НРБ”, ЗАТ “ОТП Банк”, ЗАТ “Банк Петрокомерц Україна”, ВАТ “Райффайзен Банк Аваль”, АБ “Банк регіонального розвитку”, АКБ “ТАС-Комерцбанк” та АКБ “Форум”), які було позбавлено можливості повернути надані ВАТ “Агроекспорт” кредитні кошти, у тому числі за рахунок вартості заставленого майна підприємства.

Президент АУБ наголосив, що проблема захисту прав кредиторів, власників і інвесторів набула системного характеру і несе в собі економічну загрозу не тільки банківській системі, але й економіки країни. Він також підкреслив єдність і згоду з боку НБУ, АУБ та комерційних банків у прагненні радикального покращення захисту прав кредиторів.

Учасники зустрічі погодились з наявністю суттєвих проблем в державі зі згаданого питання, підкреслили принципове значення необхідності законного розгляду справи, забезпечення верховенства права та дотримання букви і духу Закону як базової умови покращення стану справ із захистом прав кредиторів, власників і інвесторів.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ