RSS
13 Грудень
     
 
Новини АУБ
Заява Президента Асоціації українських банків О.Сугоняко щодо ситуації, яка склалася з банком "Старокиївський"

06.02.2007

До нас звернувся АКБ “Старокиївський” з приводу розгляду у господарському суді справи, однією  із сторін якої є Банк.

Суть спору між Банком та його клієнтами полягає в тому, що Банк на підставі винесеної оперуповноваженим спецпідрозділу Управління СБУ у м. Києві Постанови від 14.06.2005 року про накладення арешту на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних осіб-клієнтів, припинив видаткові операції за цими рахунками.

Слід зазначити, що відповідно до вимог чинного законодавства, яке діяло на момент прийняття відповідного рішення Банком, Банк правомірно виконав вимогу уповноваженої особи спецпідрозділу Управління СБУ, направлену на протидію ухиленню сплати податків та незаконній конвертації коштів  зазначеними особами.

Після цього клієнти Банку подали позов до господарського суду м. Києва з вимогою про поновлення видаткових операцій за їх рахунками та відшкодування завданих діями Банку збитків в розмірі близько 2,5 млн. гривень, який був задоволений суддею Господарського суду м. Києва п. Смілянець майже через рік після факту накладення арешту.

Банк оскаржив рішення Господарського суду м. Києва у Київському апеляційному господарському суді.

Апеляційний господарський суд, ознайомившись із матеріалами справи та заслухавши пояснення Банку, задовольнив апеляційну скаргу Банку.

Однак клієнти на цьому не зупинилися і подали касаційну скаргу до Вищого господарського суду України.

При розгляді описаних подій постає питання - чому клієнти подають позов у такому випадку до Банку, а не до органу, який прийняв рішення про накладання арешту на належні їм кошти ?

Така ситуація, на наш погляд, може створити прецедент для використання протиправних судових рішень для тиску на банки, які законослухняно виконують покладені на них державою функції, у тому числі з протидії відмиванню коштів.

АУБ віддає належне громадянській позиції Голови Правління АКБ “Старокиївський” п. Яременка Ю.В., який надав цій справі публічного характеру, ставши таким чином на захист всієї банківської системи та всіх інших суб’єктів господарювання, які постраждали від незаконних рішень суду.

Наведений випадок ще раз підтверджує, що судова влада в Україні потребує проведення якісного реформування. Адже ми насьогодні не можемо допустити, щоб внаслідок протиправних дій окремих суддів ставилося під загрозу існування банку, інтереси його клієнтів та вкладників.

Асоціація українських банків захищає та буде і надалі захищати інтереси банків-членів Асоціації від будь-яких можливих протиправних дій, які можуть завдати шкоди інтересам банків та їх вкладникам, у тому числі і судових органів.

 

 05.02.2007

                                                                                                Асоціація українських банків

 

 

 

Пошук
НОВИНИ