RSS
17 Грудень
     
 
Новини АУБ
Банкіри запропонували провести міжнародну конференцію з питань регулювання валютних операцій

22.12.2006

В Асоціації українських банків відбулась нарада з обговорення проекту “Порядку регулювання валютних операцій, пов’язаних з імпортом та експортом фінансового капіталу”. Участь у нараді взяли Президент АУБ Олександр Сугоняко, директор Департаменту НБУ з валютного регулювання Олена Щербакова, заступник Голови Ради АУБ, Голова Правління “Міжнародного іпотечного банку” Юрій Блащук, Президент Харківського банківського союзу Анатолій Волок,  заступник Голови Правління “Райфайзен банк Аваль” Герхард Бьош, заступник Голови правління “Укрсоцбанку” Сергій Маноха, член Правління “Укрексімбанку” Віра Волощенко, керівники департаментів “Ощадбанку”, “Райфайзен банк Аваль”,  “ІНГ-Банку”, “Укрексімбанку”, банку “Морський”, представники Центру Комерційного права.

Під час наради відбулася жвава й конструктивна дискусія, в ході якої представники НБУ, АУБ та банків обмінялися думками та висловили зауваження до розробленого НБУ проекту “Порядку регулювання валютних операцій, пов’язаних з імпортом та експортом фінансового капіталу”.

Учасники наради одностайно погодились, що в Україні основним платіжним засобом має бути гривня, а отже зрозумілі дії НБУ щодо пошуку регуляторних заходів, направлених на скорочення обсягів валютного кредитування.

Водночас до запропонованих механізмів було висловлено чимало зауважень. Зокрема банкіри наголосили, що заходи, передбачені проектом Порядку, є надто радикальними і жорсткими. В світовій практиці такі заходи застосовуються, як правило, в кризових ситуаціях. Проте сьогодні в Україні немає жодних передумов для їх запровадження, переконані представники банків. Більше того, запровадження окремих норм щодо обмеження кредитування в іноземній валюті є не тільки передчасними, але й такими, що можуть призвести до зворотніх негативних наслідків як для національної економіки та банківської системи, так і в очікуваннях населення.

На переконання банкірів, запровадження заходів зі скорочення обсягів валютного кредитування має враховувати реальний стан національної економіки та фінансового ринку в Україні. В умовах зростання ВВП імпорт капіталу є нормальним, природнім явищем, запобігати якому радикальними методами немає жодної потреби.

За словами представників банків, поступовому скороченню валютного кредитування має передувати вироблення конкретних заходів щодо розвитку ринку внутрішніх довгострокових пасивів, створення умов для сек’ютеризації іпотечних та інших однорідних кредитних портфелів, створення умов для реальної дії механізмів хеджування валютних ризиків, зокрема роботи форвардного ринку, для чого, перш за все, необхідно скасувати пенсійний збір з торгівельних валютних операцій банків.

З метою всебічного вивчення питання та вироблення реальних механізмів запровадження заходів поступового обмеження валютного кредитування, учасники наради в ході обговорення дійшли згоди щодо потреби проведення в Україні міжнародної конференції з питань регулювання валютних операцій, пов’язаних з імпортом та експортом фінансового капіталу. Проведення такої конференції попередньо заплановано на березень – квітень 2007 року. До участі у ній вирішено залучити керівництво НБУ, АУБ, банків, представників уряду, народних депутатів, науковців та закордонних фахівців.

Також вирішено продовжити практику проведення нарад з обговорення питань валютного регулювання за участю представників НБУ, Уряду, АУБ та банків.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ