RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
В АУБ обговорено механізми розкриття інформації про структуру власності та реальних власників банку

21.12.2006

В Асоціації українських банків відбулась нарада з банками з обговорення законопроекту №2248 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)”. Зокрема, в нараді взяли участь Голова Ради АУБ, народний депутат України Станіслав Аржевітін, Президент АУБ Олександр Сугоняко, Президент Харківського банківського союзу Анатолій Волок, голови правлінь КБ “Інтербанк” Артур Криклій та КБ “Старокиївський” Юрій Яременко, представники комерційних банків “Приват-Банк”, “Укрсоцбанк”, “Ощадбанк”, “Міжнародний іпотечний банк”, “Родовід-Банк”, Банк “Морський”.

Як відзначив під час наради Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, законопроект підіймає дуже важливі питання щодо розкриття інформації про структуру власності та реальних власників банку. АУБ принципово підтримує ініціативи щодо забезпечення прозорості і відкритості банківської системи.

Водночас, банки мають суттєві зауваження до запропонованих в законопроекті механізмів розкриття інформації про реальних власників банку, структуру власності та контролерів банків, ускладнення процедури та суттєвого подовження строку реєстрації банків, реєстрації змін до статутів діючих банків та розгляду документів на набуття істотної участі, виплати дивідентів, розширення повноважень НБУ на отримання інформації від зовнішніх аудиторів та при здійсненні інспекційних перевірок тощо. Також відзначена недоцільність виключення із закону норми щодо мінімального розміру адекватності капіталу та передачі повноважень на його встановлення Національному банку України, а також виключення діючої норми щодо можливості банків надавати кредити за ставками, нижчими від ставок залучення коштів за умови, що при здійсненні такої операції банк не матиме збитків.

Висловлено банкірами й інші зауваження до законопроекту та наголошено на потребі його суттєвого доопрацювання.

На нараді вирішено створити робочу групу з залученням фахівців АУБ та комерційних банків, яка має детально проаналізувати положення законопроекту і надати відповідні пропозиції для їх винесення на розгляд НБУ та Підкомітету з питань банківської діяльності ВР України.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ