RSS
25 Вересень
     
 
Новини АУБ
Керівники НБУ та АУБ домовились про проведення Всеукраїнської наради банків

20.12.2006

Завершився непростий рік для суспільства та економіки. Банківськ4а система з честю завершує його. Щоб узагальнити набутий досвід і намітити плани на наступний рік, Голова Національного банку України Володимир Стельмах та Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко домовились провести в лютому 2007 року Всеукраїнську нараду банків. Під час робочої зустрічі керівники НБУ та АУБ попередньо визначили теми до обговорення на запланованій нараді. Серед них, зокрема: підсумки діяльності банків за минулий рік, перспективи розвитку на 2007 рік, проблемні питання банківської діяльності та шляхи їх розв”язання тощо.

В ході зустрічі сторони наголосили на потребі подальшого поглиблення взаємодії та співпраці НБУ, АУБ та комерційних банків.

Окрім проведення Всеукраїнської наради банків, під час зустрічі керівники НБУ та АУБ обговорили низку проблемних питань, а також законопроектів, що стосуються регулювання банківської діяльності. 

Зокрема, обговорено законопроект № 2248 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)”, до якого банки мають низку суттєвих зауважень.

Також обговорено деякі аспекти проекту “Порядку регулювання валютних операцій, пов’язаних з імпортом та експортом фінансового капіталу”. Наголошено на потребі його глибокого та всебічного обговорення з банками для пошуку шляхів досягнення спільних цілей.

Торкаючись питання безспірного списання коштів з рахунків клієнтів банків на підставі податкових вимог, передбаченого проектом змін до Постанови НБУ № 22, Олександр Сугоняко наголосив, що воно потребує врегулювання на правовому рівні. Обговорюючи інші питання взаємодії банків та державних органів, сторони погодились щодо неприпустимості дій, які можуть призвести до порушення банківської таємниці.

Акцентуючи увагу на проблемі чергового безпідставного підвищення з боку ДСО при МВС України вартості послуг озброєної охорони та інкасації банків, сторони погодись з потребою здійснення відповідних заходів та прийняття необхідних законопроектів з метою усунення монополізму та забезпечення конкуренції на ринку послуг озброєної охорони.

Обговорено також питання змін до законодавчого забезпечення регулювання системи гарантування вкладів фізичних осіб, активізації вексельного обігу в країні з метою створення додаткових фінансових інструментів для рефінансування банків, низку інших питань банківської діяльності.

З усіх основних обговорюваних питань між сторонами знайдено порозуміння.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ