RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Парламентарі, НБУ та АУБ розпочали спільну роботу над доопрацюванням законопроекту про забезпечення прозорості банківської системи

08.12.2006

7 грудня відбулося засідання Підкомітету з питань банківської діяльності ВР України, на якому розглянуто проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)”,  реєстраційний №2248.

В засіданні взяли участь народні депутати України п.С.Клюєв, С.Аржевітін, Ю.Воропаєв, заступник Голови НБУ п.В.Кротюк, виконавчий директор НБУ п.О.Кірєєв, представники Національного банку та Асоціації українських банків.

Під час засідання народним депутатом України, Головою Ради АУБ п.С.Аржевітіним були висловлені підготовлені Асоціацією українських банків зауваження до згаданого законопроекту. Зокрема, наголошено на неприпустимості ускладнення процедури та продовження терміну реєстрації змін до статутів діючих банків. Також відзначена недоцільність:

- виключення із закону норми щодо мінімального розміру адекватності капіталу та передачі повноважень на його встановлення Національному банку України (ст.35);
- виключення діючої норми щодо можливості банків надавати кредити за ставками, нижчими від ставок залучення коштів за умови, що при здійсненні такої операції банк не матиме збитків (ст.49);
- внесення запропонованих законопроектом змін до ст.71 щодо інспекційних перевірок тощо.

З більшості піднятих питань знайдено розуміння та підтримку з боку учасників засідання.

Разом з тим, зважаючи на необхідність законодавчого врегулювання питання розкриття інформації про структуру власності банку відповідно до вимог Базельського комітету, а також інші позитивні для банківської діяльності зміни (у тому числі щодо врегулювання питання оформлення іпотеки на житло, право на користування яким мають діти), на Підкомітеті прийнято рішення рекомендувати законопроект №2248 для прийняття у першому читанні.

Одночасно членами Підкомітету та авторами законопроекту з залученням представників НБУ та АУБ вирішено продовжити роботу щодо врахування пропозицій АУБ та банків при підготовці законопроекту до другого читання.
З цієї причини АУБ звернулась до своїх членів – комерційних банків надати, в разі наявності, додаткові зауваження та пропозиції до законопроекту №2248 для їх опрацювання та винесення на розгляд Підкомітету з питань банківської діяльності ВР України.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ