RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ підтримує забезпечення прозорості банківської системи, водночас наполягає на вдосконаленні запропонованих механізмів

06.12.2006

Комітетом ВР України з питань фінансів і банківської діяльності прийнято до розгляду законопроект № 2248 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)”.

Як відзначив Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, законопроект підіймає дуже важливі питання щодо розкритя інформації про структуру власності та реальних власників банку. АУБ принципово підтримує ініціативи щодо забезпечення прозорості і відкритості банківської системи.

Разом з тим, на виконання статутних завдань згаданий законопроект Асоціацією направлено до своїх членів – комерційних банків, які надали до нього чимало пропозицій та поправок. Зокрема, АУБ має зауваження до запропонованих в законопроекті механізмів розкритя інформації про власників, суттєвого подовження строку реєстрації банків та розгляду документів на набуття істотної участі, інших змін (виплата дивідентів, порядок встановлення кредитних ставок, проведення НБУ інспекційних перевірок банків, взаємовідносини з незалежними аудиторами тощо). З цієї причини, вважають банкіри, згаданий законопроект потребує доопрацювання.

В АУБ наголошують на необхідності надання суб”єктами законодавчої ініціативи своїх законопроектів, що стосуються питань банківської діяльності, на ознайомлення банкам і АУБ до реєстрації в парламенті, аби запобігти наявності у них суперечностей та недоліків професійного характеру.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ