RSS
16 Грудень
     
 
Новини АУБ
Банки стурбовані черговим монопольним підвищенням цін на послуги озброєної охорони та погрозами позбавлення їх такої охорони

06.12.2006

В Асоціації українських банків відбулась нарада за участю представників комерційних банків, на якій розглянуто нові вимоги ДСО при МВС України щодо підвищення вартості послуг озброєної охорони для банків на 2007 рік від 15% до 70%. На переконання учасників наради, економічне обгрунтування саме такого підвищення цін з боку ДСО не витримує жодної критики.

За словами банкірів, ДСО останнім часом посилила тиск на комерційні банки, аби змусити їх прийняти нові тарифи. Особливого занепокоєння у банкірів викликають погрози з боку ДСО позбавити банки збройної охорони у разі відмови від переукладення угод за новими тарифами. В якості підтвердження представники банків представили листи від регіональних управлінь ДСО при МВС України, де, зокрема, сказано: “При відмові від підвищення вартості охоронних послуг на 2007 рік Управління ДСО буде вимушене розглянути питання про знятя з 17 годин 00 хвилин 31.12.2006 фізичної охорони з установ банку”.

За словами представників банків, такі дії неможливо розцінювати інакше, як шантаж. На їх переконання, постійне збільшення для банків цін на послуги ДСО здійснюються як без належного обґрунтування, так і при постійному невиконанні своїх договірних зобов”язань.  До того ж ДСО діє в односторонньому порядку, аж до погроз припинення послуг. Все це є наслідком антиконституційного монопольного становища ДСО на ринку озброєних послуг, – вважають банкіри.
Учасники наради наголосили, що ставлення ДСО до банків носить дискримінаційний, а не партнерський характер. Це є наслідком нехтування в державі конституційними принципами рівної конкуренції, що протирічить статусу України як держави з ринковою економікою.

Як прокоментував Президент АУБ Олександр Сугоняко, постійні і невиправдані підвищення цін з боку ДСО є наслідком відсутності в Україні як відповідного законодавства про зброю та охорону, так і, відповідно, конкуренції на ринку. Цим користується Державна служба охорони при МВС України, некоректно використовуючи своє домінуюче положення. Проте банкіри категорично не погоджуються з пропозиціями ДСО щодо необгрунтованого підвищення вартості послуг озброєної охорони на 2007 рік, оскільки запропонована ціна межує на рівні нульової та від”ємної рентабельності послуг банків з інкасації для своїх клієнтів. Постійне підвищення цін на охорону призводить до того, що певна категорія суб”єктів господарювання відмовляється від послуг охорони, що створює додаткові ризики при транспортуванні цінностей.

За дорученням комерційних банків, АУБ звернулася до Міністра внутрішніх справ та  Антимонопольного комітету України щодо недопущення монопольного, необгрунтованого підвищення вартості озброєної охорони в 2007 році та недопущення припинення з боку ДСО таких послуг  банкам.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ