RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Рада АУБ обговорила питання банківської діяльності

30.10.2006

Питання функціонування банківської системи в Україні в наступному році розглянуто на засіданні Ради Асоціації українських банків.

Окрім членів Ради АУБ, в її роботі взяли участь виконавчий директор з питань нагляду НБУ О.Кірєєв, директори департаментів нагляду НБУ, а також керівники банків: Райфайзен Банк Аваль, Держощадбанк, ТАС-Комерцбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк.

Вів засідання Голова Ради АУБ, народний депутат України Станіслав Аржевітін.

Під час засідання, серед питань фінансово-банківської діяльності, обговорено питання ризиків, пов’язаних із зростанням:

- обсягів споживчого кредитування;
- валютного кредитування;
- розривів активів та пасивів  банків за обсягами та строками;
- вартості пасивів;
- проявами недобросовісної конкуренції тощо.

Відбулася конструктивна і плідна дискусія.

За результатами обговорення вирішено виробити комплекс заходів, направлених на зменшення ризиків, підвищення рівня управління ними для забезпечення стабільності банківської системи.

Також під час засідання приділено увагу проблемним питанням оподаткування банків та останнім пропозиціям ДПАУ. За результатами обговорення Рада АУБ ухвалила доручити виконавчій дирекції Асоціації продовжити роботу з ВР України та іншими державними органами щодо недопущення відміни мораторію на оподаткування доходів фізичних осіб від депозитів в банках. Також вирішено продовжити роботу, направлену на недопущення прийняття змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в частині покладення на банки обов’язку безспірного списання узгодженого податкового боргу за платіжними вимогами податкових органів.

Радою внесено зміни до внутрішніх документів Третейського суду при АУБ, спрямовані на активізацію його роботи, зокрема – на розгляд справ зі споживчого кредитування.

Відповідно до Статуту АУБ Радою розглянуто за процедурою заяву про виключення зі складу Асоціації “Українського кредитно-банківського союзу”. Вирішено задовольнити заяву та виключити УКБС зі складу АУБ. Члени Ради висловили спільну думку, що єдність всіх банківських об”єднань є важливим аспектом захисту системних інтересів банків.

Розглянуто й низку інших питань організаційного та правового характеру.

Робота Ради АУБ пройшла в конструктивному та діловому ключі.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ