RSS
20 Січень
     
 
Новини АУБ
АУБ і надалі захищатиме права та законні інтереси комерційних банків у стосунках з ДСО

17.06.2003

Як вже повідомлялось, Державна служба охорони при МВС України звернулась до судових органів з позовом про спростування відомостей, що завдають шкоди діловій репутації і не відповідають дійсності та стягнення з АУБ 1000000 гривень моральної шкоди.

Такі дії ДСО пояснити можна лише одним – намаганням здійснити тиск на Асоціацію українських банків, щоб звести нанівець діяльність АУБ, направлену на захист прав та законних інтересів комерційних банків, усунути Асоціацію з переговорного процесу щодо визначення вартості охоронних послуг в банківській системі. Саме своєчасне втручання АУБ на прохання її членів у процес безпідставного збільшення підрозділами ДСО вартості охоронних послуг дозволило зупинити згадані дії охоронців, зберегти для комерційних банків значні кошти.

Звернувшись з позовом до Дніпровського районного суду м. Києва, ДСО, посилаючись на безпідставне обвинувачення її в монополізмі, наголошувала, що згадані “недостовірні” відомості про неї були поширені шляхом надіслання Асоціацією листів Президенту України, Прем’єр-міністру України, іншим найвищим посадовцям Держави. Це, на думку ДСО, призвело до відмови частини банків продовжувати з нею договірні відносини, ініціювання Асоціацією шляхом звернення до вищих державних органів влади за поданням впливової політичної партії (невідомо якої – п р и м і т к а  п р е с-с л у ж би АУБ) комплексної перевірки діяльності ДСО, а також того, що з подачі АУБ Національний банк України вніс до Парламенту законопроект про озброєння охоронців комерційних банків автоматичною та напівавтоматичною зброєю.

Рішенням від 13 червня ц.р. Дніпровський районний суд м. Києва (суддя Кузнєцова О.О.), незважаючи на посилання представників Асоціації на відсутність у ДСО матеріального права на задоволення позовних вимог, визнав поширені Асоціацію відомості недостовірними та такими, що порочать ділову репутацію ДСО. Суд також зобов’язав АУБ принеси охоронцям відповідні офіційні вибачення, не зважаючи, зокрема, на те, що перший керівник ДСО В. Шаповал в інтерв’ю, надрукованому в Українській Інвестиційній Газеті від 26.11.02р. № 47(374) визнав: "Сейчас нас вполне справедливо обвиняют в том, что мы одновременно являемся монополистом на рынке услуг безопасности и контролируем частные охранные предприятия" (мова оригіналу).

Залишаючи за собою право оскаржити рішення Дніпровського районного суду м. Києва до Апеляційного суду, Президент Асоціації украйнських банків зауважив, що АУБ і надалі буде дієво захищати права та законні інтереси комерційних банків у стосунках з ДСО.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 559-31-76
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ