RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
В АУБ обговорено питання перевезення валютних цінностей та інкасації коштів

25.10.2006

В Асоціації українських банків, за участю фахівців НБУ та комерційних банків, відбулося засідання робочої групи з питань опрацювання нової редакції “Інструкції з організації перевезення валютних цінностей та інкасації коштів у банківських установах України”, розробленої НБУ. Вів засідання робочої групи Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Під час наради підведено підсумки щодо опрацювання нової редакції згаданої Інструкції. Зокрема, відзначено, що попередні зауваження та пропозиції до неї, внесені робочою групою АУБ, враховано Національним банком.

Робочою групою підкреслено недоцільність залучення небанківських установ в процес інкасації цінностей. Така позиція обумовлена тим, що операції з інкасації є складовою грошового обігу в державі, за який, відповідно до чинного законодавства, несе відповідальність банківська система. Тому, на переконання учасників робочої групи, послуги з інкасації мають надавати лише банки, які мають відповідний досвід, достатньо високий фаховий рівень та технічні можливості (сховища для зберігання коштів, транспорт, кадри тощо).

На нараді відзначено необхідність обов”язкового використання інкасаторами в процесі здійснення інкасації фірмового одягу єдиного зразка.

За висновками робочої групи текст нової редакції “Інструкції з організації перевезення валютних цінностей та інкасації коштів у банківських установах України” може бути внесено на розгляд та затвердження Правління НБУ.

Учасниками наради також обговорено питання цін на послуги супроводження інкасаторів, запропоновані банківській системі на 2007 рік Державною службою охорони при МВС України.

Пошук
НОВИНИ