RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
Банкіри активно готуються до ХІІ-го З’їзду АУБ, який відбудеться 6 жовтня 2006 року в м. Києві

29.09.2006

Підготовці до ХІІ-го З”їзду Асоціації українських банків, який буде проведено 6 жовтня 2006 року в м. Києві, було присвячене засідання Ради АУБ, яке відбулося 28 вересня. Вів засідання в.о. Голови Ради АУБ, народний депутат України Станіслав Аржевітін.

На черговий З”їзд АУБ виноситимуться питання функціонування банківської системи в сучасних умовах, пріоритети її розвитку, проблеми, які потребують законодавчого та нормативно-правового врегулювання, питання підвищення ролі Асоціації українських банків в захисті інтересів учасників кредитно-фінансового ринку тощо.

Радою АУБ визначено регламент роботи З”зду, вирішено інші організаційні питання. Також розглянуто питання кадрових змін в складі Ради АУБ та внесення змін до Статуту АУБ.

Під час засідання банкіри відзначили якісну роботу Асоціації, зокрема щодо врегулювання питань, пов”язаних з Постановою № 373. Як вже повідомлялось, днями Національний банк України принципово врахував пропозиції Асоціації українських банків щодо зміни порядку впровадження вимог Постанови НБУ №373, якою були введені суттєво підвищенні ліцензійні вимоги до капіталу банків. Прийнята Правлінням НБУ нова Постанова № 374 від 25.09.2006 р. знімає напругу в діяльності банків, продовжуючи на 2,5 роки (до 30.06.2009 р.) та 3 роки (до 31.12.2009 р.) терміни для виконання вимог щодо розміру регулятивного капіталу (терміни встановлені в залежності від виду операції).

Наголосили банкіри і на недоцільності внесення до Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” змін до податкового законодавства, які сутєво погіршують порядок створення страхових резервів, чим можуть призвести  до дестабілізації банківської системи. З цього питання відзначено позитивну роль АУБ у відстоюванні інтересів національної банківської системи та наголошено на необхідності продовження цієї роботи. Запропоновано винести на З”зд питання Держбюджету на 2007 рік, пов’язані з банківською діяльністю (формування резервів, перерахування коштів НБУ до Фонду гарантування вкладів, скасування або зменшення пенсійного збору з валютних операцій).

Обговорюючи питання підготовки до З”зду АУБ, банкіри висунули низку пропозицій щодо питань, які мають бути винесені на З”зд. Зокрема, запропоновано обговорити теми незалежності НБУ, спрощення регулювання банківської діяльності, створення конкурентного середовища та  рівних умов для всіх банків в Україні тощо.
 
Також Радою вирішено виключити із складу  Асоціації АКБ “Прем”єрбанк” (м.Дніпропетровськ), АКБ “Інтерконтинентбанк” (м. Київ), ВАТ ТФБ “Контракт” та “Українську фівнансову банківську школу” (м.Київ).

Розглянуто й низку інших питань організаційного та правового характеру.

Робота Ради АУБ пройшла організовано, енергійно та конструктивно.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ