RSS
23 Листопад
     
 
Новини АУБ
Звернення до Прем'єр-міністра України щодо стану державної підтримки підприємств АПК через механізм здешевлення банківських кредитів

29.09.2006

Прем'єр-міністру України В.Ф. Януковичу


Звернення

учасників Круглого столу з питання про стан державної підтримки підприємств АПК через механізм здешевлення банківських кредитів


Шановний Вікторе Федоровичу!


Працівники сільськогосподарських підприємств країни, долаючи природні та штучні перешкоди з притаманним українським хліборобам працелюбством, дбають про продовольчу безпеку країни.

Проте, вкрай складні умови господарювання поточного року для багатьох підприємств виявились нездоланними. Обмеження бюджетного фінансування та відсутність доступу до кредитних ресурсів для більшості господарств, через зменшення у бюджеті цього року коштів на здешевлення кредитів до 260 млн. гривень, ставлять під загрозу саме їх існування.

Виходячи з того, що єдиним зовнішнім джерелом фінансування виробничої діяльності господарств є банківські кредити, звертаємось до Уряду України з пропозицією підготувати зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік» в частині збільшення видатків на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко - та довгострокових кредитів з тим, щоб на ці цілі було додатково передбачено не менше ніж 430 млн. гривень. Адже між сумою компенсації і розміром виданих банками кредитів є пряма залежність. Так у 2000 році 50 млн. гривень компенсації з бюджету забезпечило 818 млн. гривень кредитів. У 2002 р. 120 млн. гривень компенсації - 2,2 млрд. гривень кредитів, у 2005 році 416 млн. гривень - 7,7 млрд. гривень кредитів.

Для виділення коштів в бюджеті на ці цілі є всі підстави: адже за 8 місяців поточного року у порівнянні з 2005 роком агропромисловий комплекс України працює з випереджуючими показниками надходження до державного бюджету на 23 відсотки.

Здешевлення кредитних ресурсів надасть можливість господарствам успішно завершити сільськогосподарський рік, сприятиме забезпеченню їх обіговими коштами, прискоренню оновлення матеріально-технічної бази сільгосппідприємств.

За дорученням учасників Круглого столу,


Голова Всеукраїнського союзу 
сільськогосподарських підприємств 
О.Г.Боровик 


Президент Асоціації фермерів та
приватних землевласників України

І. Ф.Томич

Президент Асоціації
українських банків
О.А.Сугоняко

 

 

Пошук
НОВИНИ