RSS
23 Лютий
     
 
News from AUB
Заява Президента АУБ з приводу фактів поширення недостовірної компрометуючої інформації щодо окремих банків

30.08.2006

Асоціація українських банків вважає за необхідне виступити із заявою у зв’язку із почастішанням фактів розповсюдження через засоби масової інформації та іншими способами компрометуючої кампанії відносно окремих банків з метою підриву їх іміджу та довіри з боку вкладників та клієнтів, що становить загрозу їх діяльності.

Все це є результатом недобросовісної конкурентної боротьби ворогуючих кланів і різних ділків за перерозподіл коштів, майна та засобів впливу.
Для цієї мети застосовуються брудні технології, чорний PR шляхом використання непорядних засобів масової інформації, підставних неіснуючих та анонімних юридичних та фізичних осіб.

Так, нещодавно була розгорнута кампанія з використанням так званої “Української незалежної міжбанківської асоціації” проти банку “Форум”. Як повідомила на запит АУБ Служба безпеки України, такої організації в Україні не зареєстровано, а запущена від її імені PR-кампанія, виявилась брудною брехнею.

Останнім часом розгорнута аналогічна кампанія проти банку “БІГ-Енергія”. Метою цієї кампанії є намагання групи зацікавлених ділків та акціонерів скомпрометувати банк і довести його до банкрутства. Всім пам’ятна заява одного із акціонерів банку, який ще на початку року заявив, що банк “БІГ-Енергія” знаходиться у стадії банкрутства, що не відповідало дійсності. Зараз з’явилася позовна справа до суду якогось акціонера Шевчука, частка якого в статутному капіталі банку становить 0,0021%, з вимогою ліквідувати банк.

Для неупередженого спостерігача є очевидним той факт, що ведеться цілеспрямована кампанія, вірніше, боротьба за право впливу на банк чи сферу його діяльності. 

Хоча, по суті, це є внутрішній конфлікт між окремими акціонерами і зацікавленими ділками, він негативно впливає на репутацію банку, викликає занепокоєння серед клієнтів і вкладників банку. Така ситуація загрожує стабільності всій банківській системі і національним інтересам держави.

За повідомленням Національного банку України банк “БІГ-Енергія” виконує всі нормативи НБУ, всі показники його діяльності відповідають вимогам НБУ. Протягом 2005-2006 років заходи впливу до банку відповідно до ст. 73 Закону України "Про банки і банківську діяльність" за порушення ним вимог чинного законодавства не застосовувалися. Виникає питання: на якій підставі може ініціюватися відзив у банку ліцензій?

Своїм Указом від 18 липня 2006 року Президент України В.Ющенко зобов’язав відповідні державні органи, в тому числі НБУ, вживати в установленому порядку заходів щодо оперативного реагування на інформацію в засобах масової інформації про ситуацію на фінансовому та валютному ринках, яка не відповідає дійсності, може дестабілізувати ситуацію на ринку банківських послуг, послабити рівень довіри населення до банківської системи.

АУБ сподівається, що правоохоронні органи держави, і насамперед СБУ, МВС,  вживуть дієвих заходів щодо виявлення організаторів злочинних акцій, які діють з метою дестабілізації банківської системи як важливого сектору економіки країни, та притягнуть їх до відповідальності.


Президент Асоціації
українських банків      

О. СУГОНЯКО

Пошук
НОВИНИ