RSS
20 Січень
     
 
Новини АУБ
Керівництво ДПАУ та АУБ обговорили проблемні питання оподаткування банків

31.07.2006

Представники Державної податкової адміністрації України та Асоціації українських банків на спільній нараді, яка пройшла в ДПАУ, обговорили проблемні питання оподаткування банків. Нарада відбулася з ініціативи Голови ДПАУ Олександра Кірєєва. З боку АУБ в нараді взяли участь Президент Асоціації Олександр Сугоняко, директор Департаменту з питань оподаткування банків Людмила Забарило, Заступник Голови Правління АТ “Каліон Банк Україна” Євгенія Чемерис, члени Правлінь АКБ “Сітібанк (Україна)” Ганна Мікулицька, КБ “Фінанси та Кредит” Ірина Синявська та КБ “Форум” Олена Яценко. З боку ДПАУ, крім п. Кірєєва, також взяли участь Заступник Голови ДПАУ Борис Горбанський та директори департаментів.

Основною темою обговорення був проект Наказу ДПАУ щодо покладення на банки обов”язків надавати податковим органам електронною поштою НБУ щоденно інформацію про обіг коштів із ПДВ на рахунках клієнтів банків.

Під час наради Президент АУБ наголосив, що Асоціація і банки цілком підтримують потребу вдосконалення механізму справляння ПДВ, але вважають, що можливість подання банками податковим органам вищеозначеної інформації потребує врегулювання на законодавчому рівні.

Представники АУБ підтримали мету ДПАУ щодо недопущення зловживань під час справляння ПДВ, разом з тим акцентували увагу на потребі відповідності розробленого податковою проекту чинному законодавству. Зокрема, вони наголосили, що відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність” банки зобов”язані зберігати банківську таємницю. Закон України «Про податок на додану вартість» не передбачає надання банками такої інформації стосовно своїх клієнтів, а покладає такі обов”язки безпосередньо на самих клієнтів. Сторони з повагою вислухали аргументи один одного.

Представники АУБ також наголосили, що таке навантаження призведе до збільшення витрат банків та, відповідно, до зменшення податку на прибуток.

В ході обговорення сторони погодились, що це питання недостатньо врегульоване з правової та практичної сторін. В результаті керівництво ДПАУ та АУБ домовились направити банкам спільного листа щодо з”ясування всіх аспектів даної теми, і, узагальнивши по отриманню від банків в місячний термін зауваження та пропозиції, прийняти рішення, яке відповідало б державним інтересам.

Також під час наради було обговорено питання оподаткування операцій з врахування векселів. ДПАУ підтримано пропозицію АУБ щодо проведення спільної наради ДПАУ, НБУ, АУБ та комерційних банків з цього питання, а також створення робочої групи з представників ДПАУ, Мінфіну, НБУ, ДКЦПФР, АУБ та Комітету ВРУ з питань фінансів та банківської діяльності з метою  підготовки внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств” з питань оподаткування операцій з цінними паперами.

Представники АУБ відзначили високий державний рівень постановки проблем керівництвом ДПАУ та високий рівень професіоналізму при обговоренні шляхів покращення податкової дисципліни в державі. Зі свого боку керівництво ДПАУ відзначило збільшення в два рази за перше півріччя 2006 р. податкових платежів від банківської системи країни, що свідчить про стабільну і ефективну роботу не лише банків, але й ДПАУ.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ