RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ зустрівся з представниками Німецької консультативної групи з питань економічних реформ

19.07.2006

В Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняка з представниками Німецької консультативної групи з питань економічних реформ та Німецького інституту економічних досліджень.

З німецької сторони у зустрічі взяли участь експерт  Німецької консультативної групи з питань економічних реформ Рікардо Джуччі, науковий співробітник Німецького інституту макроекономіки та політики Роберт Кірхнер, а також науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Віталій Кравчук. З боку АУБ були присутні директор Департаменту з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірина Самолова, директор Інформаційно-аналітичного центру Володимир Кучерук.

Як відзначив Рікардо Джуччі, Німецька консультативна група готує свої рекомендації з валютно-курсової політики, які будуть представлені Уряду та Національному банку Україні, в зв”язку із чим їх цікавлять позиція Асоціації українських банків з цих питань.

Під час зустрічі обговорено актуальні питання валютно-курсової політики в Україні. Зокрема, німецьких гостей цікавили питання переходу на гнучкий обмінний курс гривні, питання монетарної політики, управління капіталом, регулювання форексного ринку тощо.

Обговорюючи питання введення в Україні ринкового механізму курсоутворення, Президент АУБ відзначив, що в перспективі українська економіка та банківська система мають до цього готуватись. Але процес цей має відбуватись поступово. За його словами, про це рано говорити, поки в Україні немає чітко визначеної стратегії курсу реформ та програми розвитку національної економіки.

Як наголосив Президент АУБ, до переходу на ринкове курсоутворення має бути готова вся економіка. Цьому має передувати повноцінна діяльність фондового ринку, підвищення ролі Антимонопольного комітету в забезпеченні конкуренції та формуванні ринкових цін на товари та послуги.

В ході зустрічі обговорено також питання діяльності кредитних спілок в Україні. За визначенням німецької сторони, на сьогодні в цій сфері діють недостатньо відпрацьовані регулятивні норми, що призводить до непрозорої конкуренції.

Торкаючись питання розвитку української банківської системи, Рікардо Джуччі наголосив на потребі забезпечення рівних умов конкуренції для малих та великих банків. За його словами, на сьогодні в Україні, аби відкрити банк, необхідно мати значно більше коштів, аніж в Німеччині. “Для створення і діяльності банку капіталу розміром в 5 млн. Євро цілком достатньо”, – переконаний п. Джуччі.

Зустріч пройшла в діловому форматі. Представники Німецької консультативної групи подякували за досить відверту дискусію, отриману інформацію та принципову позицію з обговорюваних питань, висловивши побажання проводити такі зустрічі й надалі.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ