RSS
17 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Керівництво Антимонопольного комітету та АУБ обговорили проблеми порушення конкуренції на ринку інкасаторських послуг

19.06.2006

В Антимонопольному комітеті України з ініціативи Асоціації українських банків відбулася нарада щодо неконкурентної ситуації на ринку інкасаторських послуг та охорони банківських установ. У спільній нараді взяли участь Перший Заступник Голови АМКУ Олександр Мельниченко, Президент АУБ Олександр Сугоняко, керівники профільних управлінь АМКУ та представники комерційних банків.

Як вже повідомлялося, АУБ звернулась до Антимонопольного комітету України з обгрунтуванням необхідності забезпечення рівноправної конкуренції на ринку охоронних послуг. Зокрема, в листі до Антимонопольного комітету Президент АУБ просив провести дослідження ринку послуг озброєної охорони та ринку послуг охорони (супроводження) бригад інкасації, у тому числі визначити суб’єктів господарювання, які займають монопольне (домінуюче) становище на даних ринках. Окрім цього, в листі АУБ наголошувалось на потребі перевірки Державної служби охорони при МВС України на дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції, і в разі виявлення порушень, здійснити заходи щодо їх усунення, а також розглянути питання щодо можливості тимчасового застосування регульованих цін на послуги озброєної охорони.

Таке звернення АУБ було здійснено за дорученням комерційних банків – членів Асоціації.

За словами представників банків, постійне значне підвищення цін на послуги для комерційних банків з боку ДСО при МВС України має місце внаслідок домінуючого становища ДСО на ринку озброєних охоронних послуг, в т.ч. й супроводу інкасації, та наявності у її діях ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених статтею 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

Як підкреслив Президент АУБ, це є наслідком нехтування конституційними принципами рівної конкуренції, що протирічить статусу України як держави з ринковою економікою.

Розглядаючи ситуацію на ринку послуг збройної охорони, учасники наради особливу увагу приділили питанню інкасації та її супроводу (охорони).

Представники АУБ під час наради наголосили, що відповідно до чинного законодавства інкасація та перевезення цінностей є виключно банківською послугою. Технології здійснення інкасації коштів тісно пов”язані з операційно-касовими операціями та операціями з валютними цінностями, що належать виключно до банківської юрисдикції. Чинним законодавством тільки на банківську систему покладена функція щодо організації та здійснення як емісії грошей, так і готівково-грошового обігу. Складовою та невід'ємною частиною такого обігу є забезпечення зберігання готівки, операції з перевезення валютних цінностей та інкасація коштів. Таким чином на банківську систему покладається відповідальність за повний цикл обігу коштів у державі, в т.ч. й за схоронність цінностей, довірених клієнтами банку.

“Цілком природньо, що банкам мало б бути надане і право самостійно забезпечувати надійне зберігання цінностей, які їм довірили держава та клієнти. Проте в Україні і досі банки позбавлені цього права, а сам ринок супроводу інкасації монопольно зосереджений в руках Державної служби охорони”, - наголосили учасники наради.

В ході наради сторони дійшли згоди щодо усунення існуючих нерівних умов конкуренції. Перший Заступник Голови АМКУ Олександр Мельниченко підтвердив, що по всіх фактах Антимонопольним комітетом буде проведено ретельне розслідування та здійснено адекватні дії задля усунення порушень на ринку. Він наголосив, що Антимонопольним комітетом буде перевірено діяльність ДСО при МВС України на предмет монопольного положення на ринку та попросив АУБ і банки надати додаткові матеріали з цього питання.

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ