RSS
17 Грудень
     
 
Новини АУБ
Банкіри стурбовані системністю вимог ДСО при МВС України щодо необґрунтованого збільшення вартості послуг збройної охорони

05.06.2006

В Асоціації українських банків відбулась нарада за участю представників групи комерційних банків, на якій розглянуто стан взаємовідносин банків з установами ДСО при МВС України в питаннях озброєної охорони як банківських установ, так і під час здійснення інкасації та перевезення грошових цінностей.

Учасниками наради відзначено, що ДСО продовжує здійснювати тиск на комерційні банки, вимагаючи підвищення вартості тарифів на послуги озброєної охорони. За словами представників банків, цей процес набрав перманентного характеру: вимоги щодо підвищення тарифів останнім часом здійснюються щоквартально, причому таке збільшення вартості послуг в окремих випадках перевищує 20%. Особливе здивування банкірів викликає те, що масового, системного характеру набувають вимоги ДСО щодо укладання угод про надання охоронних послуг терміном лише на один місяць (а не на рік, як було раніше), що надає можливість по закінченню кожного місяця знову підвищувати ціну на послуги.

Як вже неодноразово повідомлялось, постійне збільшення для банків цін на послуги ДСО здійснюються без належного обґрунтування та покращення їх якості.  ДСО діє в односторонньому порядку, аж до погроз припинення послуг, в результаті чого банки в разі незгоди на підвищення цін можуть опинитись без збройної охорони. При цьому ДСО намагається ухилитися від відповідальності за збереження цінностей, охорону і безпеку працівників банків під час інкасації та перевезення коштів. Все це є наслідком монопольного становища ДСО на ринку озброєних послуг, – вважають банкіри.

З цього приводу, за дорученням своїх членів – комерційних банків, АУБ звернулась до Антимонопольного комітету України з обгрунтуванням необхідності забезпечення повноцінної конкуренції на ринку охоронних послуг та перевірки ДСО при МВС України на дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції, і в разі виявлення порушень, здійснити заходи щодо їх усунення.

Проте, не зважаючи на попередження від Антимонопольного комітету, Державна служба охорони при МВС України продовжує політику постійного необґрунтованого збільшення вартості своїх послуг, тоді як держава і банки намагаються докладати зусиль до здешевлення кредитів, зменшення вартості грошей для економіки України тощо.

Учасники наради підкреслили, що ставлення ДСО до банків носить дискримінаційний, а не партнерський характер, що не робить честі ані ДСО як державному органу, ані владі, яка за стільки років нічого так і не зробила для демонополізації ринку збройної охорони та забезпечення на ньому рівних умов конкуренції, як того вимагають міжнародні та європейські стандарти.

Під час наради прийнято рішення організувати зустріч керівництва АУБ та комерційних банків з керівництвом Антимонопольного комітету України для обговорення питання про антимонопольне розслідування дій ДСО з охорони банківських установ, а також про зустріч представників банківської системи з міністром внутрішніх справ України п.Луценком з названих проблем.

Представники банків також висловили негативне ставлення до проекту “Положення про порядок видачі небанківським установам ліцензії на право інкасації та перевезення банкнот і монет та інших цінностей”, запропонованого в НБУ, наголосивши на його несвоєчасності. Як вважають банкіри: “Запропонований проект не відповідає вимогам часу, його реалізація не сприятиме розвитку конкуренції та зниженню тарифів на послуги, може негативно позначитись на схоронності цінностей при їх перевезенні та призвести до дестабілізації ситуації на ринку”.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ