RSS
14 Грудень
     
 
Новини АУБ
НБУ та АУБ провели нараду за участю 52-х комерційних банків з усіх регіонів України

01.06.2006

В Національному банку України з ініціативи Асоціації українських банків відбулася розширена нарада з комерційними банками IV групи. В нараді взяли участь Голова НБУ Володимир Стельмах, Заступники Голови НБУ Анатолій Шаповалов та Володимир Кротюк, Заступник Голови Ради АУБ, народний депутат України Станіслав Аржевітін, Президент АУБ Олександр Сугоняко, керівники 52-х комерційних банків з усіх регіонів України, керівники департаментів та управлінь НБУ та АУБ.

Вели нараду Володимир Стельмах та Олександр Сугоняко.

Головною темою обговорення були питання діяльності банків IV групи. Зокрема, чільну увагу приділено вимогам до капіталізації банків відповідно до Постанови Правління НБУ № 373 (якою передбачалося суттєве підвищення вимог до капіталу для отримання (підтвердження) дозволів на окремі види операцій). Водночас, були обговорені і основні поточні проблеми банківської системи в цілому.

Відбулася жвава й конструктивна дискусія. АУБ було запропоновано конкретні шляхи розв”язання існуючих проблем нарощення капіталу банками IV групи, які були взяті до уваги керівництвом НБУ.

В ході дискусії банкіри наголосили на відсутності економічних та політичних умов для прискореного нарощення капіталу. Вони відзначили, що при регулюванні діяльності банку, оцінки достатності його капіталу і ефективності роботи, опора має бути виключно на ринкові засади. Було підкреслено, що вимоги Постанови № 373 ставлять банки IV групи в неконкурентні умови як з банками з більшим капіталом, так і з небанківськими фінансовими установами, вимоги до капіталу яких для здійснення аналогічних операцій є значно меншими і становлять 200-500 тис. Євро. Банкірами був позитивно оціненений  механізм нарощення капіталу, що закладений в Постанові НБУ № 368 та успішно виконується банками.

Під час обговорення Голова НБУ відзначив, що зауваження щодо встановлення для банків ліцензійних вимог для отримання дозволів НБУ на здійснення окремих операцій будуть враховані при проведенні кодифікації нормативних актів НБУ.

Володимир Стельмах і банкіри підкреслили позитивну динаміку розвитку банківської системи. Разом з тим він звернув увагу на наявні резерви покращення діяльності банків IV групи. Зокрема, він наголосив на необхідності дотримання норм Закону “Про банки і банківську діяльність” щодо розміру капіталу та повноти формування резервного фонду (відповідно до ст. 36 Закону), а також покращення роботи з управління ліквідністю, зокрема щодо збалансування за строками довгострокових активів та пасивів банків.

 

Окрім цього, на нараді обговорено проблеми, пов”язані з процедурою реєстрації збільшення капіталу банків. Розглянуто питання ефективності та рентабельності банків, доцільності чи недоцільності їх об”єднання. Окремо обговорено питання валютного кредитування.

Нарада пройшла в діловому й конструктивному ключі.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ