RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
В АУБ обговорено питання розвитку корпоративного управління в банківському секторі

18.05.2006

В Асоціації українських банків відбулася зустріч Президента АУБ Олександра Сугоняки з керівником Проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Корпоративне управління в банківському секторі України» Дезмондом О’Майніком.

Під час зустрічі було обговорено подальші шляхи співпраці в рамках підписаного 16 березня 2006 р. між АУБ та IFC Меморандуму. Як вже повідомлялося, основними напрямками співпраці, передбаченими Меморандумом, є сприяння розвитку та покращенню рівня корпоративного управління в банківському секторі України. Пан О’Майнік поінформував про проведену за цей час роботу та виступив з пропозицією про проведення низки спільних заходів.

Зокрема, з метою підвищення рівня обізнаності українських банків з міжнародною практикою корпоративного управління вирішено провести 26 червня п.р. для комерційних банків спільний семінар на тему: “Управління операційними ризиками в комерційному банку”, в роботі якого візьмуть участь закордонні фахівці.

Також обговорено організаційні питання створення при НБУ спільної робочої групи з доопрацювання банківського законодавства та інших нормативних актів в частині посилення вимог до корпоративного управління банками з врахуванням оновлених “Рекомендацій Базельського комітету щодо удосконалення корпоративного управління в банківських установах”. В ході зустрічі визначено коло учасників робочої групи від АУБ та IFC, накреслено шляхи спільних дій тощо.

За словами Дезмонда О’Майніка, корпоративне управління у банківському секторі включає способи, якими державні установи, Спостережні ради банків та вище керівництво банків регулюють свою діяльність та діяльність банків. Воно спрямоване на захист інтересів клієнтів та вкладників, становлення належного рівня поінформованості між органами управління банку, його власниками та клієнтами. Тому співпраця між IFC та АУБ по цьому напрямку є досить корисною.

Відзначаючи важливість поглиблення співпраці в цій сфері, Президент АУБ відзначив, що належна практика корпоративного управління дозволить банкам підвищити ефективність своєї діяльності та управління ризиками; отримати легший доступ до іноземних ринків капіталу і знизити вартість ресурсів; залучати стратегічних інвесторів, а також зміцнити свою репутацію, підвищити надійність банків, рівень довіри клієнтів та інвесторів.

Зустріч пройшла в діловому форматі.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Довідково:

Асоціація українських банків (АУБ) створена в 1990 році як всеукраїнська недержавна, незалежна, добровільна, некомерційна організація. АУБ об’єднує діючі в Україні комерційні банки та представляє їх системні інтереси у відносинах з Національним банком, Верховною Радою, Адміністрацією Президента, Кабінетом Міністрів, Державною податковою адміністрацією, Верховним судом України, іншими державними та недержавними установами та організаціями. Призначення АУБ полягає у сприянні розвитку банківської системи України.

Членами АУБ є 124 з поміж 164 діючих в Україні комерційних банків. Також до складу АУБ входить шість регіональних банківських союзів: Дніпропетровський, Харківський, Кримський, Київський, Одеський та Асоціація банків Львівщини. Окрім цього до складу АУБ входять Міжнародний інститут фінансів, Українська міжбанківська валютна біржа, Українська фінансово-банківська школа тощо.
Інтернет-сайт АУБ: www.aub.com.ua

 

Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC), член Групи Світового Банку, стимулює залучення стабільних інвестицій у приватний сектор країн з перехідною економікою. IFC мобілізує капітали на міжнародних фінансових ринках, допомагає клієнтам забезпечити суспільну стабільність та надає консультативну підтримку урядам і приватним компаніям в рамках програм технічної допомоги. З часу свого заснування в 1956 році  до 2004 року Міжнародна Фінансова Корпорація виділила понад 44 мільярди доларів США власного капіталу і залучила додаткові 23 мільярди доларів США, які були інвестовані у 3 143 компанії у понад 140 країнах, що розвиваються. В Україні IFC працює з 1993 року, надаючи інвестиції та здійснюючи проекти технічної допомоги. Прямі інвестиції IFC у підприємства України сьогодні складають близько 200 мільйонів доларів США.

Проект «Корпоративне управління в банківському секторі України» здійснюється за фінансової підтримки Державного секретаріату з економічних справ Швейцарії (www.ifc.org/ubcg ) . Державний секретаріат з економічних справ (seco) Швейцарської Конфедерації є органом, до компетенції якого належить вирішення усіх основних питань економічної політики. Метою seco є створення базових умов регуляторної та економічної політики, які сприятимуть розвитку бізнесу та процвітанню суспільства в цілому.

Seco представляє Швейцарію у великих міжнародних торгових організаціях та на міжнародних переговорах. Seco також проваджує діяльність, спрямовану на зменшення бідності та надання допомоги країнам з перехідною економікою щодо побудови стабільного демократичного суспільства та життєздатної ринкової економіки. Щороку Швейцарія витрачає приблизно 1,9 мільярдів швейцарських франків на співпрацю з розвитку та надання іншим країнам допомоги, пов‘язаної з переходом до ринкових умов господарювання. 
 

Пошук
НОВИНИ