RSS
18 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Банкіри обговорили проблемні питання банківської діяльності

03.05.2006

Проблемні питання банківської системи розглянуто на черговому засіданні Ради Асоціації українських банків. Вів засідання заступник голови Ради АУБ, перший заступник міністра з надзвичайних ситуацій, народний депутат України Станіслав Аржевітін.

Під час засідання відбулася відверта дискусія з питань розвитку банківської системи.

Чільну увагу банкіри приділили роботі АУБ з законодавчого та нормативного регулювання, оподаткування банківської діяльності, фінансового моніторингу, рейтингування банків тощо. Радою доручено виконавчій дирекції АУБ продовжити роботу, спрямовану на удосконалення законодавчого і нормативного регулювання діяльності банків з метою забезпечення захисту інтересів комерційних банків і подальшого розвитку банківської системи. Зокрема:

- щодо спільного з  НБУ опрацювання нового порядку розрахунку нормативів ліквідності;
- по удосконаленню та скороченню звітності, яка надається комерційними банками Національному банку України згідно з “Правилами організації статистичної звітності” і Інструкції “Про порядок регулювання діяльності банків в Україні” складання та оприлюднення фінансової звітності банків України”;
- по удосконаленню нормативно-правових питань фінансового моніторингу;
- по виконанню доручення Кабінету Міністрів України з розробки проекту Закону України “Про систему рейтингування суб’єктів господарювання та інструментів фондового ринку”.

Також доручено продовжити роботу щодо удосконалення податкового законодавства в частині оподаткування банківських установ та здійснення інших заходів, спрямованих на захист та відстоювання інтересів банківської системи.

Рада АУБ відзначила посилення адміністративного тиску на банки з боку НБУ у зв”язку з вимогами Постанови № 373 (якою передбачено суттєве підвищення вимог до капіталу для отримання (підтвердження) дозволів на окремі види операцій). З цього питання Радою АУБ схвалено рішення, прийняті на нараді регіональних банків, що відбулася в Асоціації 22 березня, та доручено виконавчій дирекції АУБ організувати заходи, спрямовані на зняття тиску на малі банки та недопущення обмеження їх конкурентної позиції на ринку.

Розглянувши пропозиції комерційних банків,  Рада АУБ ухвалила додатково ввести до складу Третейського суду при Асоціації українських банків ще чотирьох осіб.

Окрім цього, банкіри прийняли Звернення Ради АУБ до комерційних банків - членів Асоціації щодо додержання банківської етики з урахуванням зауважень та пропозицій членів Ради АУБ.

Окремо було розглянуто поточну ситуацію, що склалася у сфері здійснення інкасації та охорони банків у зв’язку із спробами ДСО при МВС України вкотре необґрунтовано збільшувати для банків вартість озброєних послуг.

Під час засідання Рада АУБ ухвалила рішення про прийняття до складу АУБ нового члена – АКБ “ Інвестбанк ” (м.Одеса).

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ