RSS
17 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ проти чиновницько-бюрократичних перепон з боку Держмитслужби

26.04.2006

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко вважає дії керівництва Державної митної служби України такими, що наносять шкоду державі. “Керівництво Дежмитниці діє в найгірших чиновницько-бюрократичних традиціях створення штучних перепон, нехтування законними правами і інтересами економічних суб”єктів господарювання. Не всі банки, що повною мірою дотримуються економічних нормативів і відповідають вимогам ДМСУ для проведення операцій з надання фінансових гарантій перед митними органами, можуть одержати на це право. Очевидно, є додаткові умови, відмінні від норм діючого законодавства, що застосовуються керівництвом Держмитниці до банків-заявників. Якщо це так, то чому такі умови знають не всі?» - наголшує він.

Причиною такої оцінки дій ДМСУ з боку АУБ є тривале перешкоджання в отриманні АБ «Морський»  права уповноваженого ДМСУ на надання фінансових гарантій перед митною службою.

Згідно до вимог діючого "Положення про надання митним органам України фінансових гарантій щодо обов”язкової доставки товарів до митниць призначення", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1996 р- N 700, Акціонерний Банк «Морський» направив 27 жовтая 2005 р. пакет документів в Державну митну службу України для внесення банку в перелік уповноважених ДМСУ на надання фінансових гарантій перед митною службою.

15 грудня 2005 р. АБ «Морський» отримав від ДМСУ листа, в якому повідомлялося, що АБ «Морський» визнано фінансовим гарантом перед митними органами та надано згоду на внесення банку до проекту Переліку уповноважених банків. На виконання вимог цього листа Акціонерний Банк «Морський» 20 січня 2006 р. направив на адресу ДМСУ інформацію щодо максимальної суми банківських гарантій, які будуть видані АБ «Морський» митним органам України.

27 січня 2006 р. АБ «Морський» отримав від ДМСУ проект Угоди про надання митним органам гарантій між Держмитслужбою України та АБ «Морський», а 31 січня 2006 р. здав підписану з боку банку вище вказану Угоду в ДМСУ.
Але з того часу банк не отримав жодної відповіді від ДМСУ. Не дивлячись на численні звернення як банку, так і Асоціації українських банків, керівництво Держмитслужби уникає відповіді, затягуючи час. Враховуючи те, що АБ “Морський” обслуговує вантажні потоки Керченської залізничної поромної переправи, таке штучне зволікання з боку ДМСУ щодо надання фінансових гарантій банку перед митною службою у строк, передбачений діючим законодавством, порушує законні права та інтереси банку як суб”єкту господарювання, а також його клієнтів. Такі дії державного органу шкодять економіці країни.

За словами Президента АУБ, керівництво ДМСУ, що представляє владні структури нашої держави, повинне діяти прозоро і не давати підстав для сумнівів у його неупередженості при ухваленні рішення про підписання відповідних договорів і угод. Факти штучних перешкод є проявом невідповідності чиновників сучасним європейським фаховим вимогам, порушує чинне законодавство, свідчить про їх закостенілість у відживших себе радянських методах. Не личить демократичній команді працювати гірше, ніж попередній “режим”.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ