RSS
21 Жовтень
     
 
Новини АУБ
В АУБ обговорено можливість запровадження системи страхування банківських цінностей

12.05.2003

“Можливі напрямки і шляхи запровадження в Україні системи страхування банківських цінностей під час їх зберігання та перевезення, визначення спільних дій” – така тема робочої наради, яка відбулась в Асоціації українських банків за участю керівників департаментів НБУ, страхових компаній та комерційних банків.
Як відзначила Віце-президент АУБ Антоніна Паламарчук, на сьогодні система страхування для забезпечення збереження банківських цінностей в Україні майже відсутня. Суттєвим гальмом в цьому напрямку, вважають учасники наради, є невизначеність вітчизняної нормативної бази, яка б регулювала процес страхування банківських цінностей як для самих банків, так і для страхових компаній.
В якості прикладу було розглянуто досвід зарубіжних країн, де забезпечення надійності збереження грошей і матеріальних цінностей, що знаходяться у банках, покладається на самі банки, які самостійно визначають ступінь захисту та порядок їх охорони. Опираючись на цей досвід діючі в Україні комерційні банки з іноземним капіталом активно використовують систему страхування, як умову забезпечення надійності збереження грошей.
Під час обговорення учасники наради наголосили на доцільності застосування системи страхування, використовуючи вже напрацьований досвід іноземних банків, що працюють в Україні. З цією метою вирішено продовжити роботу над розробкою нормативно-правової бази.

Прес-служба
Асоціації українських банків
Тел. 559-31-76, 558-29-36
E-mail: presa@aub.com.ua

Пошук
НОВИНИ