RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ проти збереження радянської практики нехтування принципами ринкової економіки

06.04.2006

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Голови Антимонопольного комітету України Олексія Костусєва з обгрунтуванням необхідності забезпечення повноцінної конкуренції на ринку охоронних послуг. Зокрема, в листі до Антимонопольного комітету Президент АУБ просить провести дослідження ринку послуг озброєної охорони та ринку послуг охорони (супроводження) бригад інкасації, у тому числі визначити суб’єктів господарювання, які займають монопольне (домінуюче) становище на даних ринках. Окрім цього, в листі АУБ наголошується на потребі перевірки Державної служби охорони при МВС України на дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції, і в разі виявлення порушень, здійснити заходи щодо їх усунення, а також розглянути питання щодо можливості тимчасового застосування регульованих цін на послуги озброєної охорони.

Таке звернення Президент АУБ здійснив за дорученням комерційних банків – членів Асоціації.

Причина, чому АУБ вдруге підняла це питання, полягає в тому, що в 2005 – на поч. 2006 рр. банки знову стали отримувати вимоги від ДСО при МВС України про збільшення цін на їх послуги.

Як наголошено в листі АУБ до Антимонопольного комітету: “Лише за 2005 рік ціни на послуги Державної служби охорони із супроводження (охорони) бригад інкасаторів виросли у деяких банках до 30 %, що не можна обґрунтувати інфляцією за 2005 рік у 10,3 % та збільшенням окремих витрат ДСО. Зазначимо, що, в той же час, банки України постійно намагаються зменшувати вартість своїх послуг для клієнтів, хоча всі зазначені ДСО збільшення витрат існують і для банків”.

На переконання АУБ та банків, постійне значне підвищення цін на послуги ДСО має місце лише внаслідок домінуючого становища ДСО на ринку озброєних охоронних послуг та наявності у її діях ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених статтею 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

Зокрема, в АУБ наголошують, що в діях ДСО спостерігаються наступні, визначені в статті 13 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, ознаки зловживання домінуючим становищем на ринку озброєної охорони:

– встановлення таких цін придбання послуг, які неможливо було б встановити за умов існування належної конкуренції на ринку;
– застосування різних цін і різних умов до рівнозначних угод із суб’єктами господарювання – споживачами, без об’єктивно виправданих на те причин;
– часткова або повна відмова від надання послуг за відсутності альтернативних джерел придбання.

Як прокоментував Президент АУБ, постійні і невиправдані підвищення цін з боку ДСО є наслідком нехтування в Україні конституційними принципами рівної конкуренції. На його переконання, ринок збройної охорони має бути  побудований за принципово іншими засадами і стандартами, з врахуванням міжнародного досвіду у цій сфері.

“Існуючий ще з радянських часів подвійний правовий режим регулювання охоронної діяльності для суб’єктів: окремо для ДСО і окремо для всіх інших учасників, забезпечує одній структурі – Держслужбі охорони при МВС України – переваги та необґрунтовані преференції на ринку озброєної охорони перед іншими суб’єктами, чим порушується фундаментальний принцип ринкової економіки – конкуренція. Такий рудимент радянського минулого є значним гальмом у справі вступу України до Євросоюзу”, – переконаний Олександр Сугоняко.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ