RSS
18 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ: банкіри проти адміністративного тиску та порушення рівних умов конкурентності

23.03.2006

В Асоціації українських банків за участі керівників 20 комерційних банків з різних регіонів України, а також регіональних банківських союзів, відбулося обговорення проблем забезпечення умов рівної та добросовісної конкуренції в українській банківській системі, а також недопущення дискримінаційного ставлення до різних за розміром капіталу та обсягами діяльності банків. 

Банкірами було обговорено дії органів влади, які порушували чи порушують принципи рівних умов конкуренції на банківському ринку, розглянуто вплив на діяльність банків деяких нормативних актів Національного банку України, зокрема Постанови Правління НБУ № 373, якою встановлено підвищені ліцензійні вимоги до розміру регулятивного капіталу.

Було наголошено на неприпустимості адміністративних методів регулювання в банківській системі. Зокрема відзначено, що НБУ суто адміністративним шляхом вимагає підвищення капіталізації банків, не беручи до уваги визначену власниками стратегію розвитку банку, економічну доцільність та можливість реалізації цих завдань.

Банкіри одностайно відзначили, що регулювання діяльності банку, оцінка достатності його капіталу і ефективності роботи можуть здійснюватись виключно на ринкових засадах.

Як наголосив під час обговорення Президент АУБ Олександр Сугоняко: “Ключовий принцип, від якого ми маємо виходити – це принцип рівних умов для всіх банків. Поділ банків на великі і малі не є якісний поділ. Ефективно чи не ефективно працює банк – тут якісна різниця. Адміністративні методи утиску одних, надання переваг іншим – це порушення базових засад конкуренції. Це шлях в минуле”.

В ході обговорення було наголошено на необхідності вироблення механізмів і засобів, за допомогою яких влада, НБУ і АУБ могли б забезпечити створення умов, за яких всі банки могли б конкурувати.

Нарада пройшла в конструктивному і діловому форматі. Напрацьовано пропозиції, визначено завдання АУБ і засоби їх досягнення. Банкіри рекомендували винести обговорені питання на розгляд Ради АУБ. Також вирішено підготувати звернення АУБ до НБУ, Президента України та інших органів влади з вимогою недопущення дискримінаційного ставлення до банків, порушення рівних умов конкурентності, використання органами влади адміністративного тиску тощо.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 

Пошук
НОВИНИ