RSS
19 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Банкіри обговорили питання створення рівних умов конкуренції на українському ринку

13.03.2006

В Асоціації українських банків відбулася нарада керівників київських банків. Головною темою обговорення було питання створення умов рівної та добросовісної конкуренції в українській банківській системі. В нараді взяли участь Президент АУБ Олександр Сугоняко, Голова Спостережної Ради АКБ “Київ” Віктор Величко та Заступник Голови Правління банку Ірина Жабська, Голова Правління АКБ “Хрещатик” Дмитро Гриджук, Голова Правління АКБ “Родовід-Банк” Денис Горбуненко, Заступник Голови Правління АКБ “Київська Русь” Валерій Тичина.

Як наголосив під час наради Президент АУБ: “Ключовий принцип, від якого ми маємо виходити – це принцип добросовісної конкуренції в банківському середовищі”.

За словами Президента АУБ, з приходом іноземних банків ситуація на вітчизняному ринку якісно змінюється.

З цієї причини, головною метою наради було обговорення можливих механізмів і засобів, за допомогою яких влада, НБУ і АУБ могли б забезпечити створення умов, за яких всі банки могли б нормально конкурувати.

За словами банкірів, державою мають бути забезпечені рівні умови конкуренції як для вітчизняних, так і для іноземних банків. Також банкіри відзначили, що в інтересах національної банківської системи в Україні доцільно відкривати не філії іноземних банків, а дочірні банки з іноземним капіталом. Банкіри наголосили на потребі чіткої регламентації цього питання та відпрацювання відповідного механізму забезпечення рівної конкурентності на ринку, зокрема щодо відповідних умов, в т.ч. й забезпечення українським банкам аналогічних прав на відкриття власних філій в тих іноземних країнах, банки яких бажатимуть відкрити свої філії в Україні.

Учасники наради також висловились за потребу відпрацювання спрощеного механізму злиття банків. З метою укріплення позицій українських банків наголошено на потребі концентрації банківського капіталу; розширення консорціумного кредитування великих виробничих програм.
Нарада пройшла в конструктивному і діловому форматі. Напрацьовано певні пропозиції.

З боку АУБ в нараді також брали участь директор Фінансово-економічного департаменту Тамара Волинько, директор Департаменту з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірина Самойлова, директор Департаменту з питань оподаткування банків Людмила Забарило, директор Інформаційно-аналітичного центру Володимир Кучерук.


Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ