RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ виступила співорганізатором українсько-угорської банківської конференції

28.02.2006

В Асоціації українських банків відбулась прес-конференція на тему “Підсумки українсько-угорської міжбанківської конференції “Поточний стан та перспективи розвитку українсько-угорських фінансово-економічних відносин”.

У прес-конференції взяли участь Президент АУБ Олександр Сугоняко, Голова Правління АБ “Експрес-Банк” Юрій Джус та Голова Правління АКБ “Мрія” Костянтин Ворушилін.

Як повідомили учасники прес-конференції, українсько-угорська міжбанківська конференція відбулася 23 – 24 лютого в Будапешті (Угорщина). Її метою є налагодження прямих контактів між фінансово-кредитними установами обох країн, підтримка розвитку українсько-угорського банківського співробітництва з експортно-імпортних операцій, сприяння активізації двосторонніх торговельно-економічних відносин.

Делегацію українських банків на конференції очолювали Перший заступник Голови Національного банку України Анатолій Шаповалов та Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко. В роботі конференції з української сторони також взяли участь керівник Торговельно-економічної місії у складі Посольства України в Угорській Республіці Михайло Товт, Президент Асоціації "Кримський банківський союз" Валентин Прадун, а також керівники і представники комерційних банків “Мрія”, “Експрес-Банк”, “Імекс-Банк”, “Кредит-Банк”, “Надра”.

Угорську делегацію очолювали Державний секретар Міністерства економіки і транспорту Угорської Республіки, Уповноважений Уряду УР з питань розвитку східних ринків п. Дєрдь Гіляк та Генеральний секретар Угорського банківського союзу (УБС) др. Реже Нєрш. В роботі конференції з угорської сторони також взяли участь представники банків “OTP” (найбільший банк Угорщини, колишній “Загальнодержавний ощадний банк”), Bank “MKB” (третій по величині банк в Угорщині, колишній “Угорський зовнішньоторговельний банк”), EXIMBANK (єдиний державний банк Угорщини, спеціалізується на державній фінансовій підтримці операцій експорту-імпорту) та Bank “CIB”.

В ході конференції сторони обговорили стан двостороннього торговельно-економічного співробітництва, презентували банківські Асоціації та банки-учасники, поділилися досвідом розвитку та діяльності національних банківських систем обох країн.

Як відзначив Генеральний секретар УБС др. Реже Нєрш, Україна та Угорщина мають досить великий потенціал щодо економічної співпраці. Водночас, вважає керівник УБС, основним фактором, що стримує динаміку зовнішньо-торговельного обігу між обома країнами, є фактична відсутність відпрацьованої та відповідним чином погодженої схеми фінансування та страхування експортно-імпортних операцій, особливо в частині інвестиційного співробітництва.

Обговорюючи стан і перспективи налагодження більш тісної співпраці між обома країнами, Перший заступник Голови НБУ Анатолій Шаповалов підкреслив, що у минулому році зовнішньоторговельний оборот становив понад 1,5 мільярди доларів. Але він також наголосив, що потенціал двостороннього співробітництва ще не реалізується повною мірою.

З угорської сторони активність в цій сфері виявляє, зокрема, угорський банк "EXIMBANK", який здійснює 6-12 місячне фінансування поточного імпорту. Однак, відсутність реального партнера (гаранта) з українського боку, - вважає Перший заступник Гендиректора цього банку п. Дєрдь Рошта, - не дозволяє принципово розширити обсяги фінансування. Угорські учасники конференції поінформували про стан та перспективні напрями співробітництва їх банків з Україною. Перспективними напрямками для угорських банків вважаються участь у фінансуванні експорту комплексних технологій сільсько-господарського та харчового сектору, розбудови прикордонної інфраструктури в рамках автомагістралі Будапешт-Київ, розвитку комбінованих перевезень тощо.

Серед ідей, що обговорювалися під час конференції, з метою поліпшення можливостей поточного товарообігу, а також створення сприятливих умов для надходження капіталу з Європейського Союзу до української економіки, було висловлено доцільність вивчення українською стороною можливості щодо заснування в Угорщині відповідного комерційного банку або фінансової установи без наявності банківської ліцензії. Така установа (банк) виконувала б функції організації фінансування інвестиційних проектів в Україні, сприяння надходженню ресурсів з банківського ринку для фінансування поточного товарообігу, гарантування інвестиційних проектів, організації інформаційного центру для європейських інвесторів, обслуговування українських інвестицій як в Угорщині, так і в інших країнах Європейського Союзу, тощо.

В ході українсько-угорської банківської конференції українська сторона також провела зустріч з керівництвом Угорського Національного Банку та Інспекції з нагляду за діяльністю фінансових установ. Під час зустрічі директор з монетарної політики і економіки Національного банку Угорщини (НБУ) Іштван Гомец розповів українській делегації, що в Угорщині протягом останніх років неухильно знижується рівень інфляції, і основною функцією Нацбанку - незалежної державної інституції - є утримання стабільного рівня цін.

За словами Іштвана Гомеца, центральний банк Угорщини разом з урядом визначає щорічні прогнози рівня інфляції, які підтверджувались протягом останнього п"ятиріччя, за винятком 2003 року. Основним інструментом регулювання інфляції, зауважив він, виступає всебічно зважена монетарна політика, вплив на стабільність цін шляхом встановлення процентної ставки, що визначається Монетарною Радою. Торік рівень інфляції в Угорщині становив 2,7 відсотка. Передбачається, що у 2006 році цей рівень знизиться до 1,3 відсотка.

Загалом угорська банківська система має високий ступінь євроінтеграції, а тому при входженні Угорщини до ЄС держава не зазнала потрясінь, сказав під час зустрічі з українською делегацією директор із питань фінансової стабільності Нацбанку Угорщини Томаш Калман. Він зазначив, що частка закордонного капіталу в угорських банках становить 80 відсотків. Їх власниками є в основному стратегічні зарубіжні інвестори, що привнесли в угорську банківську систему, яка за короткий час отримала динамічний розвиток, нові технології, високу культуру менеджменту, технічне оснащення. Уже понад 10 років угорська банківська система непідвладна кризі, сприяє економічному зростанню країни, наголосив Іштван Гомец.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, проведення такої конференції сприятиме напрацюванню шляхів вирішення існуючих проблем у двосторонніх відносинах, налагодженню більш тісного українсько-угорського банківського співробітництва з метою збільшення товарообігу. З цією метою ним було запропоновано подібні українсько-угорські міжбанківські зустрічі проводити щорічно. Наступну таку конференцію Президент АУБ запропонував провести у лютому 2007 року вже в Україні (в Закарпатті). Домовившись про підготовку до наступної конференції, сторони погодились залучити до участі у ній представників ділових кіл, які зацікавлені у розвитку українсько-угорських відносин, зокрема, у сфері туризму, енергетики, металургії, переробки сільгосппродукції тощо.

 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ