RSS
20 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Президент АУБ обговорив з науково-викладацьким складом КНЕУ стан банківської системи

21.02.2006

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко зустрівся з науково-викладацьким складом і студентами Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана. Під час зустрічі відбулась жвава дискусія щодо стану української банківської системи в сучасних політико-правових умовах.

Було проаналізовано і обговорено стан і розвиток національної банківської системи, проблеми, що стоять перед нею. Президент АУБ поінформував про діючу в Україні систему гарантування вкладів населення, систему електронних платежів, заходи щодо успішного подолання кризи 1998 р. та зняття з України санкцій FATF в 2003 р., довготривалу боротьбу за забезпечення повноцінної конкуренції на ринку послуг збройної охорони банків. Особливо присутніх цікавила позиція АУБ щодо допуску філій іноземних банків в Україні, інші питання фінансово-банківської сфери.

Під час обговорення Олександр Сугоняко піддав гострій критиці непрофесійні прогнози деяких політиків щодо майбутнього гривні, назвавши це передвиборчими спекуляціями. За його словами, в Україні сьогодні немає економічних причин для того, щоби з гривнею сталось щось надзвичайне.

Як підкреслив Олександр Сугоняко: “Образ ранньої весни дуже підходить для опису стану нашої сьогоднішньої економіки. Позитивні фінансові зміни, які відбулися в українській економіці в 2005 році, створюють зовсім інші передумови її розвитку. І головна з них – це суттєве зростання впливу приватного споживання на економіку. Вона починає орієнтуватися на потреби людей і тим самим можемо говорити про те, що 2005 рік – це рік початку нової і кінця соціалістичної економіки”.

Відображає таку позитивну тенденцію і зростання національної банківської системи за 2005 рік.

За рік вклади населення зросли на 32 млрд. грн. Кредити населенню склали більше 30 млрд. грн. і зросли за рік в 2,3 рази. Суттєво зросло кредитування економіки на 50 %. А всі активи банківської системи зросли на 60 %. Сміливо можна стверджувати, що вона суттєво посприяла таким успішним фінансовим результатам економіки.


 

Прес-служба
Асоціації українських банків

Пошук
НОВИНИ