RSS
24 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Заява Президента Асоціації українських банків

07.02.2006

В Асоціації українських банків з подивом довідалися про публічні заяви члена парламентського Комітету з питань бюджету Катерини Фоменко щодо того, що після виборів курс гривні “обвалиться лавиною”, та міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, що “три донецьких банки з 2004 по 2005 рік займалися “перекачкою” коштів за кордон”.

В період загострення політичної боротьби відповідальні політики роблять все, шоб політична боротьба не набула форм політичної кризи, щоб недопустити економічної і фінансової дестабілізації в країні.

Неможна забувати, що заява колишнього Президента країни про те, що “через три дні банківська система складеться, як картковий дім”, дуже дорого обійшлась країні в економічному вимірі. Породжена цією заявою депозитна криза не стала системною економічною кризою лише завдяки діям банківської системи на чолі з НБУ та зваженим і розсудливим діям українських громадян – вкладників банків. Прикладів безвідповідальних заяв, які дестабілізували роботу окремих банків, банківської системи, чи всього фінансового ринку в нашій новітній історії, нажаль, чимало. І вони продовжуються.

Політикам варто брати за приклад розсудливість і зваженість їхніх виборців, “доростати до їхньої політичної зрілості”, не подавати сумнівних сигналів в суспільство, які формують у людей негативні очікування щодо фінансового ринку, підрив довіри до якого є небезпечним.

Чомусь кількість саме таких заяв різко зростає під час виборчих кампаній.

Очевидно, політик, перед тим як вийти на публіку, задає собі запитання: “Для чого я це говорю? З якою метою? Чого я прагну досягти цим висловлюванням?”

Напередодні визнання FATF належного рівня фінансового моніторингу в Україні і припинення моніторингу нашої держави керівник МВС публічно, якось дивно змішав ”переказування грошей за кордон” з “відмиванням грошей” і якістю фінансового моніторингу в країні. Яку мету він ставив перед собою: дискредитувати себе? банки? банківську систему? країну? Вплинути на рішення FATF?

А яка мета рухає депутатом, яка пророкує країні валютну “лавину”?

З якою метою мусується у деяких ЗМІ тема “зменшення валютних резервів НБУ на 4.2%”? Для чого, роблячи акцент на цьому, на третій план ставлять інформацію про те, що за рік вони зросли на 204,2%? В цей хор включається і власник банку, який теж формує негативні очікування, щодо власного банку...

Пам”ятаючи чого коштували банкірам і країні такого роду заяви не дуже успішних політиків, залишається лише дивуватися, як важко засвоюють уроки і ті політики, яких до неуспішних відносити не хочеться.

Асоціація українських банків просить всіх політиків боротися між собою, а не з власною країною, не допускати заяв, які могли б спричинити дестабілізацію фінансово-валютного ринку країни. Зі свого боку АУБ запевняє всіх, що при повторенні спроб здійснення схем дестабілізації, які були задіяні в 2004 році, вона буде професійно захищати законні інтереси національної банківської системи та українських комерційних банків, незалежно від належності їх власників чи клієнтів до тих чи інших фінансових чи політичних груп. Бо, що в АУБ прекрасно розуміють, це те, що за банком стоїть більша чи менша частина економіки країни, суспільства, стоять українські громадяни. Ми вправі очікувати такого розуміння і від політиків.


Президент Асоціації українських банків
Олександр Сугоняко

7 лютого 2006 року

Пошук
НОВИНИ